FORGOTTEN PLACES, URBEX, URBAN EXPLORATION
  | dodaj miejsce
użytkownik   hasło   
zarejestruj się | link aktywacyjny
OPUSZCZONE MIEJSCA, URBEX, URBAN EXPLORATION

    Zapraszamy do nabycia nowych, kwadratowych przypinek. Sprawdź szczegóły >>
Domiszcze
Górka, wielkopolskie

Miejsce aktywne: TAK
Typ miejsca: domy, dworki i bloki
Dodane przez: emace
Dodane: 2012-05-08 Aktualizowane: 2013-03-17
Wyowietlen: 19112
Atrakcyjnooa: średnia

Obejrzyj okolice tego miejsca na Zumi.pl

Opis miejsca: DwuPiętrowe, ogromne domiszcze... Wydaje się, że w ostatnich latach świetności wynajmowało się w nim pokoje. Co tam było przed tem, nie wiem. Jest tam na oko gdzieś 30-40 pomieszczeń. Wielkie przestrzenne pokoiska, ale też małe pokoiki i dużo zakamarków. Do zwiedzenia jest ogromna piwnica (około 15 pomieszczeń) i strych, na którym królują szerszenie i nie da się go zwiedzić. Na strychu leży pełno fantów.

Polecam to miejsce, jest rewelacyjne. Proszę jednak nie demolować tego miejsca. Do jednego pokoju jest zamknięte wejście, zostawiliśmy je zamknięte tak jak było. Kodeks etyczny odkrywcy, nie pozwolił nam na włam może z czasem się same otworzą :)

wejść można przez okno, przy głównym wejściu. Okno ma wybitą szybę, samo okno jest zamknięte, można je sobie od wewnątrz otworzyć by nie przeciskac się przez jej jedną częśc. Po opuszczeniu domiszcza, dobrze by było to okienko zamknąć.

zalecam wybierać się tam w masce przeciwpylnej, miejsce jest maksymalnie zagrzybione. Powietrze jest nie ciekawe, lepiej się oddycha w piwnicy, niż w samym domu.


Zaproponuj uzupe3nienie, aktualizacje,
deaktywacje lub skasowanie tego miejsca.

Forum dyskusyjne tego miejsca:

DODAL Embalmer, DNIA: 2017-07-22
Natomiast to jest całkiem intrygujące miejsce, choć dostęp do niego jest nieco utrudniony. Cudownie zarośnięty i opuszczony od dawna dwór, w którym ongiś mieściła się szkoła i mieszkania (pytałem o to ekspedientkę w sklepie spożywczym). Miejsce troszkę upiorne, wszystkie okna (w tym piwniczne) zadeskowane, wejście do środka wymaga wspinaczki bądź przeciskania się pomiędzy deskami do rozległych piwnic. Choć uprawiam z reguły samotną eksplorację, w tym akurat przypadku chętnie odwiedziłbym ten obiekt z jakąś zgraną wielkopolską ekipą. Fotki jedynie z zewnątrz.
DODAL Aragorn202, DNIA: 2014-02-24
Ciekawe i klimatyczne miejsca, masakrycznie zagrzynione, bez maski albo czegoś na twarz w ogóle nie radze sie zbliżać, wejść da sie bez problemu, gorzej ze znalezieniem według namiarów z opisu, tutaj dokładniejsze - 52.592226,16.697786
DODAL czarny1990a, DNIA: 2014-01-06
Byliśmy tam około 22 wejście przez dziurę w głównych drzwiach z drugiej strony budynku idąc od sklepu. wchodząc tam strasznie było czuc grzyba i wilgoć. wielkosc niektórych grzybów była ogromna i znajdowały sie praktycznie wszędzie. podłoga naprawdę w bardzo złym stanie i czasami myslelismy ze sie zapadnie. Na strych weszliśmy bez problemu drzwi były otwarte kilka dziur w podłodze ale stabilna, znajdowały sie tam rzeczy gospodarstwa domowego (miski, słoiki, zabawki, łopata, itp.)żadnych szerszeni nie było. A co do odgłosów to nie było słychać zadnych kroków lecz lecącą gdzieś wode i koguta i krowy :)
DODAL maco, DNIA: 2012-12-03
Miło nam skomentować to miejsce jako pierwszym :) Wejście w sobotę ok godz 20-21 ciemno jak w piekle ;) Oczywiście bezstresowo, bez ochrony, itd, ale trzeba uważać na sąsiadów bo latarkami każdego można sprowokować do interwencji. Otóż, obiekt bardzo ciekawy, a to też głównie z tego powodu, że zwiedzaliśmy go w nocy - 90% naszych wypraw to Night Urbex co daje jeszcze większe przeżycia. Domiszcze położone jest dokładnie w miejscu w którym wskazują dane geograficzne pomiędzy małym sklepikiem a jakimś gospodarstwem. Wg wytycznych weszliśmy oknem od tyłu posesji (trzeba się wspiąć ok 2,5m), ale warto bo klimat naprawdę ciekawy. Uważajcie przede wszystkim na zapadające się podłogi, które aż uginają się pod ciężarem ciała oraz na ogromną liczbę grzybów.... wśród umieszczonych 9 zdjęć pokazałem 1 foto ogromnego grzyba, który żyje... Na pierwszym piętrze ów "pokoik pod kluczem", oczywiście zostawiliśmy nietknięty, ale chęć otwarcia go była ogromna. Z boku pokoiku jest jakby "wsyp" z małymi zaryglowanymi drzwiczkami, bez żadnej kłódki - rygiel był od zewnątrz, ale mimo ogromnego wysiłku nie szło go przesunąć, gdyż metalowa blacha w drzwiczkach była wypchnięta (wybrzuszona) co nie pozwalało przesunąć zasuwy - dziwne, wyglądało to jakby ktoś od środka kopał w drzwi przez co ta blacha jest wypukła... zostawiliśmy. Na strychu nie byliśmy z dwóch powodów - po pierwsze podłoga była tak zarwana że prawdopodobnie jedno stąpnięcie i spadlibyśmy na dół, a po drugie... 4 z 5 osób słyszały kroki do góry - nie chcieliśmy przeszkadzać ;) W piwnicy równie świetny klimat - sporo pomieszczeń, kotłownia z bojlerami, piece, etc - bardzo ciekawie! Podobnie jak autor wątku, zalecamy ubranie masek przeciwpyłowych, bo grzyb jest okrutny - my zapomnieliśmy i w gardle czuliśmy te "pyszności" przez następne kilka godzin. Mimo wszystko Warto!


Polub to miejsce na Facebooku


Zdjecia dodane przez u?ytkowników (16)

Zobacz zdjecia: NASTEPNE

test texttest text
test texttest text
test texttest text
test texttest text
test texttest text

Zobacz zdjecia: NASTEPNE

Linki do zewnetrznych galerii zdjea i innych stron:

widok z gł. drogi
pod tarasem
widok od tyłu
pokoik
lochy
kuchnia
Night Urban Exploration - nocne zwiedzanie!
Całe wnętrze ze strychem

Aby dodaa link do zewnetrznej galerii zdjea lub innej strony musisz sie zalogowaa

To miejsce zosta3o zwiedzone przez:

emace (data: maj 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
jakubek (data: sierpień 2012, atrakcyjnooa: niewielka)
remibim (data: wrzesień 2012, atrakcyjnooa: duża)
maco (data: grudzień 2012, atrakcyjnooa: duża)
zetens (data: marzec 2013, atrakcyjnooa: średnia)
czarny1990a (data: styczeń 2014, atrakcyjnooa: duża)
Aragorn202 (data: luty 2014, atrakcyjnooa: średnia)
MajsterPL (data: październik 2015, atrakcyjnooa: duża)
TheMajsterPL (data: listopad 2015, atrakcyjnooa: duża)
bartekr1992 (data: grudzień 2015, atrakcyjnooa: duża)
bartek7000 (data: grudzień 2015, atrakcyjnooa: średnia)
hasumoto (data: marzec 2016, atrakcyjnooa: średnia)
plejady (data: maj 2016, atrakcyjnooa: średnia)
Embalmer (data: lipiec 2017, atrakcyjnooa: nieznana)

Aby oznaczya odwiedziny tego miejsca musisz sie zalogowaa

Opuszczone wg typów
domy, dworki i bloki
industrialne
kolejowe
militarne
podziemia i tunele
szpitale i obiekty medyczne
zamki i zabytki
inne
wszystkie typy

Opuszczone wg lokalizacji
dolnoslaskie
kujawsko-pomorskie
lubuskie
lodzkie
lubelskie
mazowieckie
malopolskie
opolskie
podlaskie
podkarpackie
pomorskie
slaskie
swietokrzyskie
warminsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
reszta swiata
wszystkie lokalizacje

Dodatkowe opcje
konkurs
forum dyskusyjne
ostatnio dodane miejsca
wersja mobilna strony

Forgotten.pl poleca
strony www
dołącz na FaceBook
sklep

Skontaktuj się z nami


Forgotten.pl współpracuje z:

BKB Bunkierbanda
BKB Bunkierbanda

POST-APO-2012
POST-APO-2012

Opuszczone Miejsca w Kielcach
Opuszczone Miejsca w Kielcach

Zobacz wszystkich

TŁUMACZENIA WARSZAWABIURO TŁUMACZEŃ DIUNA