FORGOTTEN PLACES, URBEX, URBAN EXPLORATION
  | dodaj miejsce
użytkownik   hasło   
zarejestruj się | link aktywacyjny
OPUSZCZONE MIEJSCA, URBEX, URBAN EXPLORATION

    DOŁĄCZ DO NAS NA  
Lokomotywownia Płaszów
Kraków, malopolskie

Miejsce aktywne: TAK
Typ miejsca: kolejowe
Dodane przez: Barrenn
Dodane: 2012-05-20
Wyowietlen: 41108
Atrakcyjnooa: duża

Obejrzyj okolice tego miejsca na Zumi.pl

Opis miejsca: Miejsce dostępne bezproblemowo,pomimo że sąsiaduje z funkcjonującym zapleczem PKP . Na największą uwagę zasługują zarówno zdewastowane ,jak i w całkiem dobrym stanie wagony i lokomotywy . Przy eksplorowaniu należy jednak uważać na przejeżdżające w pobliżu składy . Wokół karuzeli znajdują się również opuszczone hangary, choć wejście do nich jest dosyć utrudnione (trzeba szukać poluzowanych lub brakujących desek w bramach wjazdowych). Dostępne są również budynki warsztatowe. Miejsce pod względem atrakcyjności nie dorównuje co prawda Chabówce, ale dla miłośników kolejnictwa (i nie tylko) powinno stanowić interesujący punkt do odwiedzin.

Zaproponuj uzupe3nienie, aktualizacje,
deaktywacje lub skasowanie tego miejsca.

Forum dyskusyjne tego miejsca:

Zobacz komentarze: NAJSTARSZE | NASTEPNE

DODAL Semik, DNIA: 2016-12-11
Miejsce aktywne aczkolwiek z roku na rok ubywa wagonów, radzę się śpieszyć ze zwiedzaniem, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo iż hale od 10 do 16 zostaną przez kogoś spożytkowane i odnowione. Dach wygląda lepiej niż pare lat temu w środku można znaleźć cegły i płyty chodnikowe oraz masę gwoździ czy desek, farb i pędzli. Brama od 12 jest otwarta wystarczy przesunąć wiaderko ze śmieciami. Karuzela albo została zblokowana albo po prostu ktoś postanowił coś z niej zakosić, nam nie udało sie jej ruszyć lecz 3 lokomotywy stojące przed hangarami świadczą o tym iż 1 opcja jest bardziej prawdopodobna. Kiedyś na torowisku znajdowała się większa liczba wagonów mieszkalnych teraz pozostał jeden być może zamieszkały na obecną chwile nie zaglądaliśmy do środka lecz mamy zamiar wrócić i zbadać jego wnętrze. Nie bez powodu daliśmy sobie spokój ze środka wydobywał sie straszliwy odór zgnilizny nie wiadomo kto lub co tam sobie postanowiło wykitować o ile coś postanowiło. Tak czy siak miejsce bardzo przyjemne, radzę uważać na Sokistów którzy lubią pogonić i sie przyczepić ale na szczęście my nie mieliśmy takiego problemu. Obok całego zakładu i torowiska bliżej drogi znajduje sie wieża (magazyn wody) niestety zamknięty na kłódkę ale dla wariatów jest możliwość wejścia przez okno umieszczone przy mniejszym daszku.
DODAL krochmal97, DNIA: 2016-08-27
wejście do hal koło obrotnicy jak najbardziej możliwe - drzwi od hali nr. 10 sa otwarte ,a w całym budynku działa jedna spółka ,a pracownik powiedział byśmy spokojnie wchodzili :)
DODAL Play4fun, DNIA: 2015-12-31
Miejsce aktywne można zwiedzać z zewnątrz pozostałości lokomotyw jak i skład jednak podłogi w wagonach zniknęły także przejście całym składem od środka praktycznie niemożliwe. Wejście bezproblemowo mimo masy spółek związanych z PKP i kręcących się ludzi można swobodnie zwiedzać. Wejście do hal koło obrotnicy niemożliwe ponieważ jest aktywne.
DODAL masturbex, DNIA: 2015-10-23
karuzela jest de best, tylko trzeba sie troche nakrecic, no i wiatru we wlosach nie ma (obrotnica, pomimo szybkiego krecenia korbami, obraca sie powoli)
DODAL branik, DNIA: 2015-10-04
Wejście bezproblemowe, dookoła wszędzie firmy PKP i inne ale nikt nie zwracał uwagi na nas. W jednym wagonie pomieszkuje bezdomny, ogólnie bardzo fajne miejsce.
DODAL majk, DNIA: 2015-05-07
Byłem ostatnio ponownie, gdyż tak bardzo spodobała mi się ta lokomotywownia. Odnośnie wejścia nic się nie zmieniło, można wchodzić śmiało. Co prawda istnieją napisy na bramie, że teren jest monitorowany, że zakaz wstępu, ale nic to. W środku trochę się pozmieniało. TKt48 stoi już samotnie, krzaków mniej, Ty51 wraz z tendrem została przeciągnięta na środkowy tor. TKw2 stoi gdzie stał, wraz z antycznymi wagonami. Chłopki z firmy, która tam działa przestawiali karuzelę ręcznie po wjechaniu na nią lokomotywą SM42, potem pojechali w sina dal. Spokojnie można zwiedzać, a jest co, szczególnie dla miłośników kolei. Na samym początku można też zwiedzić kotłownię, która jest po prawej stronie jak wchodzimy przez główną bramę.
DODAL Dwurogi, DNIA: 2014-10-31
Miejsce posłużyło na nakręcenie serialu internetowego: https://www.youtube.com/watch?...
DODAL majk, DNIA: 2014-09-22
Zwiedziłem to miejsce ostatnio. Powiem tak- jest świetne :) Czuć tutaj swoisty post-apokaliptyczny klimat. Męczy trochę obraz tych porzuconych i rdzewiejących składów i lokomotyw, które byłyby z pewnością znakomitymi eksponatami w skansenach typu Chabówka. Z drugiej zaś strony, gdyby były w skansenach, to nie cieszyłyby oka tutaj. Ale od początku. Wejście bezproblemowe, od ulicy kolejowej, auto można nawet zaparkować w zatoczce tuż obok bramy. Teren opisany jako monitorowany z zakazem wejścia. Jednaj nikt się nie czepia. Zresztą, niewiele osób tam widziałem, bo w zasadzie jednego dziadka i gościa z psem. Obok tej bocznicy jest działająca komórka PKP Energetyka- nikt się nie czepia. Teraz odnośnie samej lokomotywowni. Wchodzisz, rozglądasz się i od razy widzisz w potężnych krzakach dwa skarby w postaci parowozów- jeden z nich to TY51. Piękny widok. Potem na prawo widać świetny skład z parowozem TKw2 Turbo na czele. Wygląda to świetnie- tak jakby przyjechał tam kilka dekad temu, stanął i nigdy już nie ruszył. |Doprawdy fajny widok. Przechodzisz sobie po całym terenie, widzisz porzucone antyczne i nowsze składy, pełno rdzy. Odnośnie hangarów, to faktycznie- są zamknięte. Niemniej widziałem, ze można wejść przez drzwi odsłaniając luźną dyktę, którą drzwi są zabite. Nie wchodziłem do środka. Bardzo dobre wrażenie robi sporych rozmiarów karuzela, która jest przed hangarami. Pomiędzy składami jest też jeden budynek (nie do końca wiem do czego służył)z spora ilością piasku w środku- są w nim jakieś instalacje. Jest tez jeden potężny budynek (prawdopodobnie kotłownia) po prawej stronie jak się wchodzi przez główną bramę. Jest w nim cała masa instalacji. Wejść do niego można od tyłu, lub z boku, po schodkach na wyższe piętro. Także jest atrakcyjny. Ogólnie miejsce jako całość jest bardzo dobre, polecam.
DODAL czarnywilk, DNIA: 2014-08-20
Byłem w okolicach czerwca, akurat trafiłem że jeden z hangarów był otwarty, pracowało tam kilka osób. Chcąc zwiedzić też środek podszedłem, pogadałem - okazało się, że wynajmują do przerabiania starych wagonów w mieszkalne. Spoko goście, powiedzieli że gdybym był wcześniej to nawet załapałbym się na jazdę lokomotywą ;)
DODAL UtopilamRybki, DNIA: 2014-07-22
Miejsce ciekawe aczkolwiek nie jest tak do końca opuszczone. "Zwiedzałam" w godzinach porannych mijając co jakiś czas pracujących przy pociągach panów, którzy nie reagowali w żaden sposób. Lokomotywy, pociągi z wagonami można zobaczyć i spokojnie do nich wejść. Natomiast reszta obiektu jest chyba używana - przynajmniej takie są moje spostrzeżenia.


Zobacz komentarze: NAJSTARSZE | NASTEPNE

Polub to miejsce na Facebooku


Zdjecia dodane przez u?ytkowników (64)

Zobacz zdjecia: NASTEPNE

test texttest text
test texttest text
test texttest text
test texttest text
test texttest text

Zobacz zdjecia: NASTEPNE

Linki do zewnetrznych galerii zdjea i innych stron:

www.szmigiel.com.pl - galeria zdjęć
JKL - On FB - Kilka Zdjęć
Fotoblog :)
JKL - Po raz drugi
film na You Tube
Kox20
Urban Exploration Poland
Film na YT full HD
MD
szarro
Zdjęcia na FB
Terra Oblitus - Lokomotywownia Płaszów
Eksploracja Południe
Odcinek Serialu Internetowego Tam Realizowany
Lokomotywownia-kotłownia A.D. 2014
KRK Explorers
Eksploratorzy z Katowic (cz.2)
Ekploratorzy z Katowic (cz.1)
Urban Exploration
MyWay
exploR.Czan
Story of a life.pl - relacja i galeria

Aby dodaa link do zewnetrznej galerii zdjea lub innej strony musisz sie zalogowaa

To miejsce zosta3o zwiedzone przez:

maciek (data: czerwiec 2010, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
jarrus7 (data: czerwiec 2011, atrakcyjnooa: średnia)
URBanEXplorator (data: czerwiec 2011, atrakcyjnooa: średnia)
maciejdb (data: czerwiec 2011, atrakcyjnooa: duża)
urshdw (data: październik 2011, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
grzesdodo (data: maj 2012, atrakcyjnooa: średnia)
Jasiek (data: wrzesień 2012, atrakcyjnooa: duża)
pikacz (data: wrzesień 2012, atrakcyjnooa: duża)
frana (data: wrzesień 2012, atrakcyjnooa: duża)
leto (data: październik 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
dzuuls (data: luty 2013, atrakcyjnooa: duża)
freischutz (data: luty 2013, atrakcyjnooa: duża)
Sherm (data: luty 2013, atrakcyjnooa: średnia)
Tissy (data: luty 2013, atrakcyjnooa: średnia)
tuhaj (data: marzec 2013, atrakcyjnooa: duża)
GMODesign (data: marzec 2013, atrakcyjnooa: duża)
GMO (data: marzec 2013, atrakcyjnooa: duża)
zadnyprzygod (data: kwiecień 2013, atrakcyjnooa: duża)
kubek07 (data: maj 2013, atrakcyjnooa: duża)
Jediet (data: maj 2013, atrakcyjnooa: duża)
Krakus (data: czerwiec 2013, atrakcyjnooa: duża)
OpuszczoneEU (data: czerwiec 2013, atrakcyjnooa: duża)
jkowalski (data: lipiec 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
peppson (data: lipiec 2013, atrakcyjnooa: średnia)
Adolf (data: lipiec 2013, atrakcyjnooa: duża)
jigorex (data: lipiec 2013, atrakcyjnooa: duża)
kox20 (data: sierpień 2013, atrakcyjnooa: duża)
MrKojot (data: sierpień 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
pawjeu (data: sierpień 2013, atrakcyjnooa: duża)
adminswiata (data: wrzesień 2013, atrakcyjnooa: duża)
Mishka (data: wrzesień 2013, atrakcyjnooa: duża)
pepe7384 (data: wrzesień 2013, atrakcyjnooa: duża)
c21h23no5enazet (data: wrzesień 2013, atrakcyjnooa: duża)
Brachy (data: październik 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
edoni (data: październik 2013, atrakcyjnooa: duża)
Bazzolini (data: listopad 2013, atrakcyjnooa: duża)
Binek (data: listopad 2013, atrakcyjnooa: średnia)
zbozu (data: listopad 2013, atrakcyjnooa: duża)
krowiUrbex (data: grudzień 2013, atrakcyjnooa: duża)
MD (data: styczeń 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
pbsnighturbex (data: marzec 2014, atrakcyjnooa: średnia)
lucasdj (data: marzec 2014, atrakcyjnooa: duża)
szarro (data: marzec 2014, atrakcyjnooa: średnia)
TheVip2 (data: marzec 2014, atrakcyjnooa: duża)
killof (data: marzec 2014, atrakcyjnooa: średnia)
Kru (data: marzec 2014, atrakcyjnooa: średnia)
HantaaPL (data: kwiecień 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Cold (data: maj 2014, atrakcyjnooa: niewielka)
kubus (data: lipiec 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
UtopilamRybki (data: lipiec 2014, atrakcyjnooa: duża)
Szczerbin (data: lipiec 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
zbukurbeksx (data: lipiec 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
EksploracjaPld (data: sierpień 2014, atrakcyjnooa: duża)
DragonSkon (data: wrzesień 2014, atrakcyjnooa: duża)
majk (data: wrzesień 2014, atrakcyjnooa: duża)
r11 (data: październik 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
koralikkoralik0 (data: listopad 2014, atrakcyjnooa: duża)
robert (data: grudzień 2014, atrakcyjnooa: duża)
kamill (data: grudzień 2014, atrakcyjnooa: duża)
radziupl (data: styczeń 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
ThePolishLuKky (data: styczeń 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
FleszPL (data: marzec 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
atlantis (data: czerwiec 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
korin93 (data: czerwiec 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
paniki (data: sierpień 2015, atrakcyjnooa: duża)
MasterUkacz (data: wrzesień 2015, atrakcyjnooa: duża)
branik (data: październik 2015, atrakcyjnooa: duża)
kama17 (data: październik 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
c0d3r (data: październik 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Play4fun (data: grudzień 2015, atrakcyjnooa: duża)
carpathia (data: kwiecień 2016, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Semik (data: grudzień 2016, atrakcyjnooa: rewelacyjna)

Aby oznaczya odwiedziny tego miejsca musisz sie zalogowaa

Opuszczone wg typów
domy, dworki i bloki
industrialne
kolejowe
militarne
podziemia i tunele
szpitale i obiekty medyczne
zamki i zabytki
inne
wszystkie typy

Opuszczone wg lokalizacji
dolnoslaskie
kujawsko-pomorskie
lubuskie
lodzkie
lubelskie
mazowieckie
malopolskie
opolskie
podlaskie
podkarpackie
pomorskie
slaskie
swietokrzyskie
warminsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
reszta swiata
wszystkie lokalizacje

Dodatkowe opcje
konkurs
forum dyskusyjne
ostatnio dodane miejsca
wersja mobilna strony

Forgotten.pl poleca
strony www
dołącz na FaceBook
sklep

Skontaktuj się z nami


Forgotten.pl współpracuje z:

ADDIC7ED
ADDIC7ED

Deadzone Polska Grupa Eksploracyjna
Deadzone Polska Grupa Eksploracyjna

POST-APO-2012
POST-APO-2012

Zobacz wszystkich

TŁUMACZENIA WARSZAWABIURO TŁUMACZEŃ DIUNA