FORGOTTEN PLACES, URBEX, URBAN EXPLORATION
  | dodaj miejsce
użytkownik   hasło   
zarejestruj się | link aktywacyjny
OPUSZCZONE MIEJSCA, URBEX, URBAN EXPLORATION

    DOŁĄCZ DO NAS NA  
Bunkry Ćwiczebne WP
Rembertów, mazowieckie

Miejsce aktywne: TAK
Typ miejsca: militarne
Dodane przez: pol14
Dodane: 2008-11-08 Aktualizowane: 2008-11-14
Wyowietlen: 19012
Atrakcyjnooa: duża

Obejrzyj okolice tego miejsca na Zumi.pl

Opis miejsca: Jest to zbiór 6 bunkrów na terenie AON (jechać aż do bramy AON i potem cały czas prosto aż do torów przy bramie jednostki skręcić w prawo i potem po lewej szukać dziury w plocie potem iść cały czas wydeptana droga aż do sztucznej górki potem iść po prawej stronie górki i będą spalone rusztowania.Za nimi będzie mały zagajnik i za nim będą bunkry.) !!!UWAGA!!! Jak będziecie w około połowie drogi po prawej stronie będzie pole z piaskiem w którym są miny, uważajcie! W bunkrach nikt już nie ćwiczy od prawie 18 lat, ale czasami można w nich spotkać paintballowców. W jednym z nich zachowały się dobrze skrytka na bezpieczniki przy wejściu oraz metalowe uchwyty na lampy.Omijajcie budkę strażników,nieźle mogą was powyklinać. :)

Zaproponuj uzupe3nienie, aktualizacje,
deaktywacje lub skasowanie tego miejsca.

Forum dyskusyjne tego miejsca:

DODAL Lemur80, DNIA: 2013-08-28
Nie kojarzę tego budynku. Możliwie, że w jakimś stopniu zaliczał się on do kompleksu strzelnicy. Widoczne na zdjęciu pudełko po amunicji było od tzw. wadcutterów, 9 mm amunicji treningowej. Już niedługo poldek będzie zbyt drogi w eksploatacji;-).
DODAL Lemur80, DNIA: 2013-08-27
Z buta to cięęężko:-). Nawet Bear Grylls by się zasapał:-). Najlepiej jakąś Ładą Nivką tam wjechać i przystanki robić, bo fragmentami teren jest na tyle ciężki, że zwykłego sedana tam raczej nie widzę.
DODAL Lemur80, DNIA: 2013-08-27
Ciekawe, my tak daleko nie zaszliśmy. Jedynie kawałek, "aleją brzóz", potem się wróciliśmy. Pewnie dlatego, że nie wiedzieliśmy gdzie idziemy i po co, a następne punkty do obejrzenia czekały:-). Teren do zwiedzenia to nie tylko poligon rembertowski (który jest łatwo namierzyć na mapach), ale wszystko co na około! Oczywiście trzeba uważać z tym "wszystko", bo można się w niezłe bagna wpakować (czasem dosłownie), ale jak tak patrzę na Google Eartha, to psia mać! Dla zgranej ekipy z dużą ilością czasu zwiedzania będzie na parę dni. Obok "Mokradeł Kruka" jest bunkier Regelbau, jakieś opuszczone zabudowania wojskowe, piaszczyste wydmy, na wysokości Sulejówka przestrzelony (pewnie nie raz) wrak T-34, a obok Ostrowika następne schrony. Zataczając prawie że koło pod Ossówem (tak, ten od bitwy) jest czołgowisko i następny schron germański. Natomiast bliżej Zielonki znajduje się punkt (budynek) obserwacyjno-koordynujący dla czołgowiska. Nie klikałem na każde zdjęcie, ale coś czuję, że ten las między wymienionymi miejscowościami skrywa więcej tajemnic... Problem tylko pewnie z dostępnością i atrakcyjnością tych miejsc. No i sama powierzchnia do zwiedzania to teren jakiego by się chłop małorolny nie powstydził. Gorzej, że tu i ówdzie dupsko mogą odstrzelić.
DODAL Lemur80, DNIA: 2013-08-27
Aha, jeszcze jedna rzecz odnośnie tego co napisał pol14. Jeżeli byłem w tym samym miejscu o którym pisze pol14, to tą uwagę o minach możecie traktować równie poważnie co Kubusia Puchatka musztrującego GROM. To nie żadne miny, tylko obiekt ćwiczebny dla granatów ręcznych. Wskazuje na to rozmiar i kształt zdefragmentowanych metalowych korpusów i łyżki z wybitym napisem UZGRGM (ruska fabryka zapalników). Ciekawostką jest to, że były to najprawdopodobniej granaty typu F-1. Na zabranych przeze mnie łyżkach (sztuk dwie, więc nie martwcie się o "zmniejszanie asortymentu"), nie ma oznaczeń charakterystycznych dla granatów ćwiczebnych. Promień rażenia odłamków dla tego rodzaju granatu to ok. 200 m. Natomiast droga i najbliższe zabudowania znajdują się bliżej i można w zasadzie napisać, że są w zasięgu rażenia... Mam tylko nadzieję, że to jednak były granaty ćwiczebne... Tak czy inaczej, podejrzewam, że okoliczni mieszkańcy mają co opowiadać o tym poligonie...
DODAL Lemur80, DNIA: 2013-08-27
Sprawa dyskusyjna. Teren pewnie nadal nieogrodzony, w weekend przyjeżdżają amatorzy motocykli crossowych, paintballowcy, quadziarze, rodziny, psy, dzieci i cholera wie co jeszcze. Nikt się tym nie interesuje i nikt nikogo nie op*****la. Tymczasem nad torem ćwiczebnym po brzegi wypełnionym łyżkami po granatach nadal unosi się swojski zapaszek trotylu. Z pobliskich strzelnic nadal wyraźnie słychać odgłosy wystrzałów. A jak ma się niefart to można trafić na coś takiego czego doświadczył elegancko. To jest taki teren który niby jest trochę opuszczony, ale właściwie nie jest. Ciekaw jestem co na to Agencja Mienia Wojskowego, samo AON, lub najbliższa jednostka wojskowa. To się może skończyć eskortą pod bronią, ale wcale nie musi. Kwestia mniej lub bardziej zwykłego fartu. Innymi słowy - zwiedzacie na własne ryzyko. Prawdopodobieństwo przypału niskie, ale jest. Same okopy ćwiczebne to lipa, jedyną ciekawostką są wspomniane łyżki i porozrywane, zdefragmentowane korpusy po granatach. Dużo ciekawiej musi być na północ, tam gdzie zaczyna się właściwy poligon...
DODAL majones170, DNIA: 2013-05-12
Z wejściem nie powinno być problemu, na całym poligonie odbywają się ćwiczenia wojskowe. Oprócz bunkrów są tak specjalne okopy do rzutu granatem z podziemnymi przejściami całość super, polecam tylko uważajcie na ochronę i patrole.
DODAL pol14, DNIA: 2008-11-08
pol14:zdjecia z bunkrow postaram sie dodac jak najszybciej,sorki:(


Polub to miejsce na Facebooku


Nie dodano jeszcze zdjea do tego miejsca

Zaloguj sie aby przes3aa swoje zdjecia

Linki do zewnetrznych galerii zdjea i innych stron:

brama wjazdowa do AON-u

Aby dodaa link do zewnetrznej galerii zdjea lub innej strony musisz sie zalogowaa

To miejsce zosta3o zwiedzone przez:

kirys666 (data: sierpień 2009, atrakcyjnooa: średnia)
juelej (data: czerwiec 2011, atrakcyjnooa: średnia)
elegancko (data: luty 2012, atrakcyjnooa: niewielka)
majones170 (data: maj 2013, atrakcyjnooa: duża)

Aby oznaczya odwiedziny tego miejsca musisz sie zalogowaa

Opuszczone wg typów
domy, dworki i bloki
industrialne
kolejowe
militarne
podziemia i tunele
szpitale i obiekty medyczne
zamki i zabytki
inne
wszystkie typy

Opuszczone wg lokalizacji
dolnoslaskie
kujawsko-pomorskie
lubuskie
lodzkie
lubelskie
mazowieckie
malopolskie
opolskie
podlaskie
podkarpackie
pomorskie
slaskie
swietokrzyskie
warminsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
reszta swiata
wszystkie lokalizacje

Dodatkowe opcje
konkurs
forum dyskusyjne
ostatnio dodane miejsca
wersja mobilna strony

Forgotten.pl poleca
strony www
dołącz na FaceBook
sklep

Skontaktuj się z nami


Forgotten.pl współpracuje z:

Urban Exploration Polska
Urban Exploration Polska

Double Penetration Urban Exploraton Team
Double Penetration Urban Exploraton Team

Opuszczone Miejsca w Kielcach
Opuszczone Miejsca w Kielcach

Zobacz wszystkich

TŁUMACZENIA WARSZAWABIURO TŁUMACZEŃ DIUNA