FORGOTTEN PLACES, URBEX, URBAN EXPLORATION
  | dodaj miejsce
użytkownik   hasło   
zarejestruj się | link aktywacyjny
OPUSZCZONE MIEJSCA, URBEX, URBAN EXPLORATION

    Zapraszamy do nabycia nowych, kwadratowych przypinek. Sprawdź szczegóły >>
Komin Opuszczonej Mleczarni
Płock, mazowieckie

Miejsce aktywne: TAK
Typ miejsca: industrialne
Dodane przez: admin
Dodane: 2009-05-09
Wyowietlen: 18943
Atrakcyjnooa: duża

Obejrzyj okolice tego miejsca na Zumi.pl

Opis miejsca: Niestety niewiele wiem odnośnie tego miejsca. Komin spory, ochrony brak, wejście po drabince, jest stabilna. Uwaga na gołębie. Z góry super widoki. Polecam zabranie plecaczka z napojami, a nawet przenośnego grilla, na górze można zrobić imprezkę :) Wokół komina sporo industrialnego terenu po byłej mleczarni, m.in. biuro z dokumentacją. Niedaleko jest jeszcze opuszczona elektrownia, też z kominem :) Więcej na fotkach.

Zaproponuj uzupe3nienie, aktualizacje,
deaktywacje lub skasowanie tego miejsca.

Forum dyskusyjne tego miejsca:

DODAL Doris, DNIA: 2014-05-28
BTW. Może ma ktoś diaxa, a jeszcze lepiej nożyce do blachy. Kamer nie ma, chyba ;)
DODAL OsaLodz, DNIA: 2013-06-24
Założono metalowe drzwi na kłódki. Pilnika i palnika nie miałem ze sobą:) Co do sznura, owszem widziałem i sam próbowałem się po nim wspiąć, ale twardy upadek przekonał mnie o odwrocie.
DODAL kbispp, DNIA: 2013-06-24
Kamery i czujnik ruchu były już dawno, ale strzegły wejścia na drabinkę po zewnętrznej stronie komina, do instalacji BTS. Na komin wchodziło się po drabinkach umieszonych w jego wnętrzu. Zamurowali, czy też ogrodzili teraz? Jakieś fotki aktualnego stanu ktoś zarzuci?

Pozdrawiam
kbispp@gmail.com
DODAL Doris, DNIA: 2013-06-24
Byłam z kolegą 15 czerwca i rzeczywiście wejście do komina niedostępne. Oprócz kamer, pod zewnętrzną drabinką znajduje się czujnik ruchu. Próbowaliśmy wejść oknem, które znajduje się ok. 8-9 m. od ziemi, ale niestety utknęła Nam lina i daliśmy spokój :(
DODAL OsaLodz, DNIA: 2013-06-17
Pozwolę sobie uzasadnić niską ocenę. Główna atrakcja, czyli komin - był niedostępny. Na te chwilę wejście jest dobrze zablokowane. Próba obejścia i tak będzie nagrana na kamerę, która w założeniu ma obserwować umieszczone u nasady komina skrzynie i obiekty elektroniczne od telefonii komórkowych. Pozostałe opuszczone obiekty nie były rewelacyjne. Puste ściany. Część terenu zagospodarowana - działa skład węgla i kilka bliżej nieznanych firm, których chronią psy o niekoniecznie miłym usposobieniu.
DODAL pawelet, DNIA: 2011-10-30
Byliśmy w pięć osób. Ja z panna nie wchodziliśmy. Ale koledzy się wdrapali i nie żałują. Niestety penetrując obiekty napotkaliśmy na cieciów z psem. Straszyli nas , że zadzwonią na psy, które nas będą trzymać na dołku 48h. Ja sobie z nimi dałem spokój, skończyłem dialog odwracając się, ale koledzy ostro z nimi wymienili swoje zdania. I widać, że ciecie, tylko straszą, bo jakoś po nikogo nie dzwonili. Widocznie wiedzą, że teren nie jest odpowiednio zabezpieczony.
DODAL kbispp, DNIA: 2011-10-30
No i kominek zaliczony. Nie widziałem tam żadnego psa. Pomimo, że zaparkowaliśmy dość daleko od obiekciku i szliśmy w miarę cicho tuż przed kominem natknęliśmy się na tubylca. Mają tam górę z węglem i notoryczny problem ze złodziejami i złomiarzami. Jednak nasza ekipka z siatami browaru i cyfrówkami nie wyglądała na złomiarzy, więc po krótkich negocjacjach mieliśmy cichą zgodę na penetrację. Na drabinkę nie jest tak łatwo się wdrapać, tym bardziej ze stuffem, paroma kilogramami nadwagi i po kilku browarach :) Na szczęście pod drabiną są plastikowe skrzynki, po których można sięgnąć drabiny. Przydają się rękawice, gdyż stopnie są chropowate i mocno obsrane przez lokalną latającą faunę. Kominek podzielony jest na 3 człony. Po wejściu na każdy z nich mamy możliwość odpocząć oglądając przez małe okienka okolicę. Prawdziwy widoczek jednak czeka wytrwałych na samym szczycie. Piękna panorama całego Płocka i okolic. Zachwycający widok! Warty pokonania tych miliona zasranych szczebelków. Komin jest tak wysoki, że najbliższe zabudowania widać z góry jak na mapach w Googlach. My trafiliśmy na mglisty wieczorek, więc poczekaliśmy na zmierzch aby zrobić piękne fotki z długim naświetlaniem. Nocą jest cudny widoczek! Zejście na dół po zmierzchu w egipskich ciemnościach też ma niepowtarzalny klimat. Na dole jeszcze raz rzut okiem na kominek i zachwyt jego wysokością. Reszta zabudowań mleczarni jest w stanie "gołym" czyli ukradzione wszystko poza betonem. Nie zwiedzaliśmy jednak wszystkich budynków, żeby nie nadużyć gościnności ołneruff. Obiekcik naprawdę warty umieszczenia na liście tripów.
DODAL dawid666, DNIA: 2011-10-16
stawiam że spotkalismy dziś tego samego psa co kika868686:) Komin zdobyty przez 3 osoby. polecam widoki z kominu zacne, opłacalny wysiłek:) tego psa na szczęsicie spotkalismy juz po zdobyciu komina. Byly z nim jakies 2 osoby które oczywiście spruły sie do nas ze jesteśmy na terenie prywatnym. oczywiscie zaczeliśmy sie kłócic ze nie ma tabliczek ani ogrodzenia i ze chcielismy tylko sfotografowac komin. Dostalismy odpowiedź ze na kominie jest zamontowany alarm i wejśc sie nie da - dobra sciema nie jest zła:) Typiara za to dostała od nas odpowiedź że coś ten alarm slaby bo właśnie wracamy ze szczytu:) tradycyjnie straszyli policja i ochroną...POLECAM !!!!
DODAL kika868686, DNIA: 2011-04-22
elektrownia super ! komin robi wrażenie :) wykorzystują go jako do jakiś nadajników, ale bez problemu można do środka zajrzeć. mleczarni niestety nie udało się tym razem zobaczyć, bo pojawił się jakiś pies no i trzeba było zawrócić ;]
DODAL Beria, DNIA: 2010-06-30
Bardzo fajne miejsce, kompleks industrialny obok jest mocno wypatroszony, ale atrakcyjny. Z konieczności ruszenia dalszą podróż było bez wspinaczki, ale na pewno w najbliższym czasie jedziemy ponownie z nastawieniem na podziwianie widoków. Obok owej elektrowni która jest obok tylko przejeżdżaliśmy, ale też wygląda ciekawie.


Polub to miejsce na Facebooku


Nie dodano jeszcze zdjea do tego miejsca

Zaloguj sie aby przes3aa swoje zdjecia

Linki do zewnetrznych galerii zdjea i innych stron:

Galeria Penetratorów
Relacja z pawelet.pl
dawid666
Adi Cherryson
Marko - Mleczarnia

Aby dodaa link do zewnetrznej galerii zdjea lub innej strony musisz sie zalogowaa

To miejsce zosta3o zwiedzone przez:

Beria (data: czerwiec 2010, atrakcyjnooa: duża)
czajorek (data: kwiecień 2011, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
adi_cherryson (data: październik 2011, atrakcyjnooa: duża)
endrju (data: październik 2011, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
pawelet (data: październik 2011, atrakcyjnooa: duża)
kbispp (data: październik 2011, atrakcyjnooa: duża)
dawid666 (data: październik 2011, atrakcyjnooa: duża)
plebek (data: maj 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
andrew (data: lipiec 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
marko (data: maj 2013, atrakcyjnooa: średnia)
OsaLodz (data: maj 2013, atrakcyjnooa: niewielka)
Doris (data: czerwiec 2013, atrakcyjnooa: niewielka)
qdc (data: marzec 2017, atrakcyjnooa: średnia)

Aby oznaczya odwiedziny tego miejsca musisz sie zalogowaa

Opuszczone wg typów
domy, dworki i bloki
industrialne
kolejowe
militarne
podziemia i tunele
szpitale i obiekty medyczne
zamki i zabytki
inne
wszystkie typy

Opuszczone wg lokalizacji
dolnoslaskie
kujawsko-pomorskie
lubuskie
lodzkie
lubelskie
mazowieckie
malopolskie
opolskie
podlaskie
podkarpackie
pomorskie
slaskie
swietokrzyskie
warminsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
reszta swiata
wszystkie lokalizacje

Dodatkowe opcje
konkurs
forum dyskusyjne
ostatnio dodane miejsca
wersja mobilna strony

Forgotten.pl poleca
strony www
dołącz na FaceBook
sklep

Skontaktuj się z nami


Forgotten.pl współpracuje z:

ADDIC7ED
ADDIC7ED

POST-APO-2012
POST-APO-2012

Opuszczone Miejsca w Kielcach
Opuszczone Miejsca w Kielcach

Zobacz wszystkich

TŁUMACZENIA WARSZAWABIURO TŁUMACZEŃ DIUNA