FORGOTTEN PLACES, URBEX, URBAN EXPLORATION
  | dodaj miejsce
użytkownik   hasło   
zarejestruj się | link aktywacyjny
OPUSZCZONE MIEJSCA, URBEX, URBAN EXPLORATION

    Zapraszamy do nabycia nowych, kwadratowych przypinek. Sprawdź szczegóły >>
Piwnice oraz Browary Haberbusch i Schiele
Warszawa, mazowieckie

Miejsce aktywne: TAK
Typ miejsca: podziemia i tunele
Dodane przez: admin
Dodane: 2013-03-24 Aktualizowane: 2013-03-27
Wyowietlen: 21293
Atrakcyjnooa: duża

Obejrzyj okolice tego miejsca na Zumi.pl

Opis miejsca: Są w centrum Warszawy takie miejsca, gdzie można zejść kilka pięter pod ziemię.. Na pierwszą myśl przychodzą do głowy sieci kanalizacyjne, jednak nie o taki obiekt chodzi. Buszując po śniegu na terenie dawnych browarów warszawskich natknęlismy się na tajną dziurę w murze.. Postanowiliśmy zabawić się w górników i zbadać tajemnicze wejście, które prowadziło w dół. Po małej akrobacji byliśmy już pod powierzchnią ziemi, jak się okazało to stare piwnice browaru Haberbusch i Schiele.
Obiekt powstał w latach 40. XIX w. z inicjatywy piwowara Karola Sommera i początkowo nosił nazwę Browar Machleida. W 1921 roku browar ten wszedł w skład Zjednoczonych Browarów Warszawskich Haberbusch i Schiele Sp. Akc.. Budynki browaru dotrwały do Powstania Warszawskiego, kiedy to na początku sierpnia 1944 roku podczas walk z Niemcami i silnego ostrzału uległy spaleniu. Browar zaczęto rozbierać już w grudniu tego samego roku a skończono w następnym. Obecnie na terenie zostało jeszcze kilka budynków i pusty nie zagospodarowany plac wraz z piwnicami, które jak się dowiedziałem od pewnej osoby są bardzo rozległe. Niestety goniący nas czas sprawił że zdołaliśmy zwiedzić tylko jedną piwnicę. Poza tym zalegający śnieg bardzo utrudnia szukanie podziemnych wejść, poczekamy zatem na prawdziwą wiosnę i znów ustawimy się na browar;)
Jak większość obiektów tak i ten jest chroniony jednak będąc duchem można wszystko.
Do tematu dorzucam oczywiście kilka fotek z wyprawy..


Zaproponuj uzupe3nienie, aktualizacje,
deaktywacje lub skasowanie tego miejsca.

Forum dyskusyjne tego miejsca:

Zobacz komentarze: NAJSTARSZE | NASTEPNE

DODAL sulliwan, DNIA: 2017-10-07
miejsce aktywne? ktoś coś wie?
DODAL wiktork07, DNIA: 2017-05-09
Miejsce o tyle fajne, że trzeba się natrudzić, żeby tam się dostać. Robiliśmy podchody 2 razy, raz zostaliśmy poszczuci psem zanim cokolwiek zwiedziliśmy, a za drugim razem zostaliśmy poszczuci psam.. policją, ale na szczęście po uprzednim zwiedzeniu piwnic. Najlepiej dostać się tam w nocy, w ciemnych ubraniach, bez latarek, bo ochroniarz ma dobry widok na całą okolicę z sąsiedniego bloku. W środku fajne konstrukcje, na piętrach sporo starych gazet i dokumentów sprzed lat. Ogólnie fajne miejsce, polecam polecam! ;)
DODAL greenender, DNIA: 2017-04-24
Bujda na resorach. Podziemia nigdy nie były zasypane - widać to szczególnie teraz, gdy część została odsłonięta i usunięta, pod budowę nowego budynku. Większość podziemi cały czas dostępna, chociaż ochrona jest teraz profesjonalna, nie to co stary dziadek kiedyś. Wejść na ten teren jest dużo trudniej niż kiedyś, co nie znaczy że się nie da. Jesli ktoś nie widział - polecam, podziemi jest ciągle kawał do zwiedzenia.
DODAL Sohana, DNIA: 2016-10-09
Wejścia generalnie nie ma - my weszliśmy tylko i wyłącznie dzięki uprzejmości ochroniarza. Dookoła obiektu jest wysoki, metalowy płot, a wewnątrz dodatkowe ogrodzenie budowlane. Ogrodzenie to nie pozwała dostać się na obiekt, gdybyśmy chcieli tam wejść przez wykrzywioną bramę od ul. Wroniej (przez którą można za to się dostać do pobliskiej, również opuszczonej kamienicy). Sam teren mocno stracił na atrakcyjności - podziemia są zasypane, wszędzie gołe fundamenty i jedyne co stoi, to główny budynek browaru. A i on stoi tylko dla tego, bo jest wpisany na listę zabytków. Właściciel terenu czeka, aż sam się zapadnie. Wnętrze budynku robi wrażenie, na drugim bądź trzecim piętrze są teczki z papierami i sporo mebli. Nie pamiętam, czy było wyjście na dach, ale to raczej jest bez znaczenia - na dachu od razu ktoś by nas zauważył, a tego nie chcieliśmy ani my ani ochroniarz. Generalnie browary są całkowicie spalone, chyba że ktoś zrobi dziurę w tej metalowej ścianie naokoło. Sprawa z kamienicą jest otwarta - nie byliśmy tam, ale pod jedynym niezamurowanym oknem jest podstawiona euro paleta. Bardzo możliwe, że ktoś tam urzęduje.
DODAL misia, DNIA: 2016-06-28
Czołgać nam się nie chciało (z pewnych powodów byłam w sukience i sandałkach), więc znaleźliśmy węższy fragment ogrodzenia, taką jakby furtkę, która była przytwierdzona drucikami do kolejnego przęsła i przecięliśmy te druciki. Przez okno zobaczyliśmy ciecia (w turkusowej koszulce) robiącego obchód. Podejrzewaliśmy, że zauważył przecięte druciki, więc wychodziliśmy z zachowaniem największej ostrożności. Ciecia przy płocie nie było, ale za płotem był radiowóz ;) (Być może tylko jedli pączki, bo na moje jakieś cztery razy mieli nas w polu widzenia, a nie zauważyli) Cieciu nas jednak nie szukał, wrócił chyba do siebie. Po przeanalizowaniu sytuacji obeszliśmy teren i wygramoliliśmy się przez wysmarowane towotem ogrodzenie koło kamienicy. Miejscówka może być przez jakiś czas spalona, także radzę uważać. Jednak nie jest superatrakcyjna.
DODAL regulgul, DNIA: 2016-06-06
Zwiedzone. Miejsce naprawde klimatyczne. Świetne są plakaty na ścianach w jednym z pomieszczeń. Wejście bezproblemowe i nie wymagające wspinaczki - wystarczy podnieść lekko część ogrodzenia przy samym parkingu i się przeczołgać. Polecam przyjść w nocy. Jak byłem pare dni temu to było słychać że w budynku obok są dwaj ochroniaże. Oczywiście słyszeliśmy że są podpici :P Nie polecam wychodzić przez ogrodzenie przy starej kamienicy ( te bez kolców o którym wspominał Imprezowy), przechodząc przebiłem sobie stope :v
DODAL imprezowy, DNIA: 2016-04-03
Byliśmy wczoraj, wejście od wroniej w miejscu gdzie płot łączy się z kamienicą, nie ma kolców. Miejsce dosyć fajne, najlepsze kryje się pod ziemią, na poziomie -2. Wycieczka zakończyła się rozmową z chyba dozorcą? Stał w oknie w budynku tuż obok budynku browaru.
DODAL Kalispell, DNIA: 2016-03-14
Razem z bratem byłem w dn. 12/03/2016. Wejście bez problemu przez płot od strony parkingu. Zwiedziliśmy cały browar, spędzając tam ponad 2h. Chodząc po budynku, trzeba trochę uważać (w szczególności można się zapomnieć robiąc zdjęcia) ponieważ w podłogach jest sporo otworów i można polecieć kilka merów w dół. Na ostatni, najwyższy poziom browaru nie prowadzą żadne schody i żeby się tam dostać trzeba się trochę napocić, ale jest to do zrobienia - chociaż trzeba wspiąć się ze 4 metry. Jak już wyszliśmy z budynku i fotografowaliśmy go z zewnątrz, to trafiliśmy na obchód ochroniarza. Skończyło się na info, że to tern prywatny, itp...
DODAL izzyx, DNIA: 2016-03-05
Są dwie drogi wejścia: pierwsza przez płot tak jak pisał/a mgkg91, bądź przez barierki od strony parkingu (jedna jest uszkodzona). Niestety z narzeczonym nie zwiedziliśmy browaru, bo przydybał nas stróż. Nie był to ten miły dziadek, faceta nie dało się ugadać.
DODAL mgkg91, DNIA: 2016-02-21
Byliśmy z kolegą 20.02.2016. Wejście banalne przez płot od ulicy wroniej, przy samej kamienicy płot pozbawiony jest kolców. Na pobliskim parkingu o godzinie 10:15 stał radiowóz wiec zaczeliśmy od pobliskiej kamienicy na kotlarskiej. Sam browar zwiedza sie przyjemnie i bez problemów. Duze zdziwienie spotkało nas przy zwiedzaniu podziemi, tych do których dostęp jest przez dziurę w ziemi po lewej stronie od stojącego budynku w którym były kadzie (nie mylić z podziemiami w budynku z kadziami). Weszliśmy do środka i po pójsciu w prawo, tak jak pisali koledzy trypson i Lemur80, trafiliśmy na straszliwy smród obory. Po kilku chwilach w odległosci ok. 30 metrów widzieliśmy DZIKA! Był to mały warchlak który zaczął uciekać na nasz widok, niemniej jednak z całą pewnością był to DZIK. W samym centrum Warszawy widzieć dzika to był dla nas niezły szok. W tej sytuacji opuściliśmy podziemia, ciecia zawsze można ugadać (chyba ze się jest w PZL Wola) ale z dzikiem nie byłoby dyskusji. Czy ktoś z was również widział dzika lub dziki w podziemiach?


Zobacz komentarze: NAJSTARSZE | NASTEPNE

Polub to miejsce na Facebooku


Zdjecia dodane przez u?ytkowników (35)

Zobacz zdjecia: NASTEPNE

test texttest text
test texttest text
test texttest text
test texttest text
test texttest text

Zobacz zdjecia: NASTEPNE

Linki do zewnetrznych galerii zdjea i innych stron:

Browary Haberbusch i Schiele
Piwnice i Browary
operator_kamienica na wroniej 50
Gocha fotografuje!
I Love Urbex
Huragan-Tucznik
[LTE]
Warszawskie Zakłady Piwowarskie
Ruiny browaru Haberbusch i Schiele
Browar by Camera Obscura Regnum
Browary Haberbusch i Schiele - LANTRET

Aby dodaa link do zewnetrznej galerii zdjea lub innej strony musisz sie zalogowaa

To miejsce zosta3o zwiedzone przez:

pinkf_ (data: marzec 2008, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
andrew (data: wrzesień 2012, atrakcyjnooa: średnia)
Be3 (data: marzec 2013, atrakcyjnooa: duża)
kbispp (data: marzec 2013, atrakcyjnooa: średnia)
007 (data: marzec 2013, atrakcyjnooa: duża)
elegancko (data: marzec 2013, atrakcyjnooa: duża)
micel (data: kwiecień 2013, atrakcyjnooa: duża)
Grzehoo (data: kwiecień 2013, atrakcyjnooa: duża)
Lemur80 (data: kwiecień 2013, atrakcyjnooa: duża)
Autumn81702 (data: kwiecień 2013, atrakcyjnooa: średnia)
mical027 (data: czerwiec 2013, atrakcyjnooa: duża)
skalar (data: sierpień 2013, atrakcyjnooa: duża)
jimi1941 (data: sierpień 2013, atrakcyjnooa: średnia)
operator (data: grudzień 2013, atrakcyjnooa: duża)
trypson (data: grudzień 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
kyrov (data: styczeń 2014, atrakcyjnooa: duża)
Jakov (data: luty 2014, atrakcyjnooa: średnia)
skrtrk (data: luty 2014, atrakcyjnooa: duża)
OZKO (data: marzec 2014, atrakcyjnooa: duża)
maql (data: marzec 2014, atrakcyjnooa: duża)
Fatafim (data: marzec 2014, atrakcyjnooa: duża)
amaro (data: marzec 2014, atrakcyjnooa: duża)
gochaaa (data: kwiecień 2014, atrakcyjnooa: duża)
Trixie (data: kwiecień 2014, atrakcyjnooa: duża)
archerix (data: maj 2014, atrakcyjnooa: duża)
Sim (data: lipiec 2014, atrakcyjnooa: duża)
Nitrobacter (data: lipiec 2014, atrakcyjnooa: średnia)
MajkeL92 (data: lipiec 2014, atrakcyjnooa: średnia)
OsaLodz (data: lipiec 2014, atrakcyjnooa: średnia)
ksiezy (data: lipiec 2014, atrakcyjnooa: średnia)
arturzw (data: sierpień 2014, atrakcyjnooa: duża)
MatiF6 (data: listopad 2014, atrakcyjnooa: duża)
niki (data: styczeń 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
FeniX91 (data: styczeń 2015, atrakcyjnooa: duża)
1UDH (data: luty 2015, atrakcyjnooa: duża)
bushec (data: marzec 2015, atrakcyjnooa: duża)
Suantha (data: marzec 2015, atrakcyjnooa: duża)
lemur21 (data: marzec 2015, atrakcyjnooa: duża)
misiunio (data: kwiecień 2015, atrakcyjnooa: duża)
AspCrew (data: czerwiec 2015, atrakcyjnooa: duża)
krzysztofrek (data: październik 2015, atrakcyjnooa: duża)
RabbitOFdoom (data: listopad 2015, atrakcyjnooa: duża)
greenender (data: grudzień 2015, atrakcyjnooa: duża)
millan (data: marzec 2016, atrakcyjnooa: duża)
Kalispell (data: marzec 2016, atrakcyjnooa: duża)
imprezowy (data: kwiecień 2016, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
wiktork07 (data: kwiecień 2016, atrakcyjnooa: duża)
misia (data: czerwiec 2016, atrakcyjnooa: niewielka)
Sohana (data: październik 2016, atrakcyjnooa: średnia)

Aby oznaczya odwiedziny tego miejsca musisz sie zalogowaa

Opuszczone wg typów
domy, dworki i bloki
industrialne
kolejowe
militarne
podziemia i tunele
szpitale i obiekty medyczne
zamki i zabytki
inne
wszystkie typy

Opuszczone wg lokalizacji
dolnoslaskie
kujawsko-pomorskie
lubuskie
lodzkie
lubelskie
mazowieckie
malopolskie
opolskie
podlaskie
podkarpackie
pomorskie
slaskie
swietokrzyskie
warminsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
reszta swiata
wszystkie lokalizacje

Dodatkowe opcje
konkurs
forum dyskusyjne
ostatnio dodane miejsca
wersja mobilna strony

Forgotten.pl poleca
strony www
dołącz na FaceBook
sklep

Skontaktuj się z nami


Forgotten.pl współpracuje z:

Deadzone Polska Grupa Eksploracyjna
Deadzone Polska Grupa Eksploracyjna

Strona Pawła Koryckiego
Strona Pawła Koryckiego

POST-APO-2012
POST-APO-2012

Zobacz wszystkich

TŁUMACZENIA WARSZAWABIURO TŁUMACZEŃ DIUNA