FORGOTTEN PLACES, URBEX, URBAN EXPLORATION
  | dodaj miejsce
użytkownik   hasło   
zarejestruj się | link aktywacyjny
OPUSZCZONE MIEJSCA, URBEX, URBAN EXPLORATION

    DOŁĄCZ DO NAS NA  
Polskie Zakłady Optyczne
Warszawa, mazowieckie

Miejsce aktywne: TAK
Typ miejsca: industrialne
Dodane przez: admin
Dodane: 2013-07-13
Wyowietlen: 20198
Atrakcyjnooa: średnia

Obejrzyj okolice tego miejsca na Zumi.pl

Opis miejsca: Opuszczony od wielu lat duży biurowiec Polskich Zakładów Optycznych powstałych w 1921 roku. Początkowo PZO utrzymywała się głównie z produkcji obiektywów do aparatów fotograficznych, później lornetki, lupy, mikroskopy, planktoskopy. Firma zatrudniła na początek 50 osób, jednak liczba szybko wzrosła do 180 i z roku na rok rosła wyżej. Obecnie obiekt jest zupełnie pusty, możliwość wejścia na dach. Oczywiście na terenie jak wszędzie urzęduje cieć. Do tematu dorzucam kilka zdjęć.

Zaproponuj uzupe3nienie, aktualizacje,
deaktywacje lub skasowanie tego miejsca.

Forum dyskusyjne tego miejsca:

Zobacz komentarze: NAJSTARSZE | NASTEPNE

DODAL MajkeL92, DNIA: 2017-09-16
Wejście jest i wcale nie trudne, tylko trzeba wiedzieć którędy atakować, a jest tam taki jeden punkt o którym mało kto wie :) ja byłem jakieś 2 tygodnie temu zrobić rewizytę prawie po 2 latach, i sytuacja wygląda tak że budynek szczelnie pozabezpieczali, od środka na parterze wszystkie okna zabite blachą, wejście jest na podwórku w pobliżu sąsiedniej kamienicy - jest zawalony strop do piwnicy który jest mało widoczny w krzakach. W środku na jednej klatce do 3 piętra bodajże założyli halogeny z czujkami i się zapalają, ale nie sprawia to żadnych problemów. W środku bez szału, bardzo pusto i jedyne są fajne duże przestrzenie i widoki z dachu :)
DODAL Sohana, DNIA: 2017-09-15
Wejście ciężkie. Od przodu kręci się dużo ludzi, aczkolwiek widzieliśmy miejsce nad murem, gdzie da się przejść górą na teren. Od tyłu, od strony muzeum "Czar PRL" nie ma co nawet próbować, ochrona jest dość cięta - nam zabronili robić zdjęcia i kazali się wynosić. No chyba, że ktoś chce skakać po murach nocą, bo da się ;) Kamer nie widzieliśmy, nie wiemy natomiast, czy w środku nie ma czujek. Poza tym, z zewnątrz budynek niewiele się zmienił.
DODAL Sovat, DNIA: 2014-12-18
Próbowałem tam wbić, jednak nie udało się. Cieć nas pogonił i powiedział żebyśmy się lepiej ulotnili bo zaraz się zjawi ochrona. Tak też się stało. Kiedy wyszliśmy z terenu na miejscu zjawiło się natychmiast z pięciu ochroniarzy. Mają chyba zamiar to wyburzać bo na budynkach zakładu wiszą billboardy reklamujące jakieś osiedle które ma tam powstać.
DODAL imprezowy, DNIA: 2014-02-11
Wejście jest strasznie łatwe przechodziliśmy koło cieciówki bez problemu ,jeszcze kiwnęła nam głową na dzień dobry. Może to dlatego że byliśmy ubrani w zwykłe ciuszki? Nie wiem ,ale przeszliśmy od tyłu i początkowo chcieliśmy wejść przez okno od piwnicy ale gdy później byłem w piwnicy ,dziękowałem sobie że tego nie zrobiłem :D Udało wejść się przez okno ,w sumie to nie ma już czego zwiedzać ,wszystko jest pokradzione, jedyny fajny moment to wejście na dach bo widok jest całkiem przyjemny. Nie polecam przychodzenia w ciuszkach w moro bo to nie poligon a wejść i tak będzie wam ciężko w takich ciuszkach.
DODAL Lemur80, DNIA: 2013-10-20
Podejście drugie, ponownie zakończone niepowodzeniem. Wybraliśmy wejście od Grochowskiej. Żeby wbić się na teren PZO od strony Grochowskiej trzeba przeskoczyć przez dwa mury. Jeden od Grochowskiej i drugi prostopadły do Grochowskiej i Kamionkowskiej. Z pierwszym nie ma problemu, drugi oddziela zarośniętą działkę od terenu PZO. Z jego przeskoczeniem też nie byłoby problemu gdyby nie głęboki i szeroki rów/dół biegnący wzdłuż całej długości muru już po stronie PZO. Taki skok to prawdopodobny uraz, no chyba że dla kogoś parkur to chleb powszedni. Oczywiście można próbować wejść przy drewnianym rusztowaniu, ale jedyna możliwa droga wiedzie przez zabezpieczony drutem kolczastym dach. Kombinując poszliśmy w stronę myjni i weszliśmy w pobliską bramę i studnię otoczoną kamienicami i niższymi budynkami. Tam można wskoczyć na śmietnik, potem na dach myjni i do PZO. Stwierdziliśmy, że nie będziemy robić hałasu. Śmietniki należałoby dosunąć do ściany. Wróciliśmy więc na Kamionkowską, nawet nie wyszliśmy z auta. Ciecie od razu zaczęły filować przez szybę i lustro. Innymi słowy, albo mamy niefart godny wpisu do księgi Guinessa, albo wejście do PZO wcale nie jest takie proste.
DODAL Lemur80, DNIA: 2013-10-09
@pest, zdecydowanie niefart. Byliśmy w niedzielę, żywej duszy nie było. Jak tylko podeszliśmy do szlabanu wyleciała do nas cieciolina (ze stróżówki w nowym budynku) i pozamiatane. Nie wiem czy to przez kamuflaż w "rzygi", czyś coś innego... Mamy niefart,ale za którymś razem pewnie się uda:-).
DODAL pest, DNIA: 2013-10-08
@Lemur80, musieliście mieć po prostu niefart. Wchodziliśmy od Kamionkowskiej, cieć w budce nawet nie podniósł wzroku. Parę dni temu wbijałem tam ponownie na sesję zdjęciową dla zespołu. Szliśmy z tej samej strony i po raz kolejny nie było żadnego problemu. Wchodziliśmy jak do swojego, a przy okazji spotkaliśmy gościa zrzucającego klamoty z okna na najwyższym piętrze do kontenera. Ten również nie zwrócił na nas większej uwagi.
DODAL elegancko, DNIA: 2013-10-02
Od Grochowskiej najłatwiej i najmniejszy przypał, ze względu na duży ruch uliczny panuje spory hałas i nikt na ciebie nie zwraca uwagi..;)
DODAL Lemur80, DNIA: 2013-10-01
pest, vicodin -> to wejście o którym mówicie jest od Kamionkowskiej? Jeżeli tak to my też próbowaliśmy się wbić tamtędy. Niestety, przy wejściu na teren shaltowała nas cieciolina (żeńska odmiana ciecia). Cieciówa znajduje się po stronie nowych budynków i Kamionkowską nie da się przejść do PZO pozostając niezauważonym (nawet jak ktoś dużo grał w Splinter Cella). Następnym razem spróbujemy wbić się od Grochowskiej (niskie ogrodzenie).
DODAL pest, DNIA: 2013-09-20
Lokacja ogołocona niemalże do zera, ale samo miejsce robi wrażenie. Dużo pomieszczeń do zwiedzenia, mimo to raczej ciężko się zgubić. Wejście banalne, jak wspomniał kolega poniżej. Szyba na parterze wybita (czyżby któryś z eksploratorów zorganizował wejście? :), a stróż pilnuje chyba tylko firm działających na terenie. Wrzucam kilka fotek.


Zobacz komentarze: NAJSTARSZE | NASTEPNE

Polub to miejsce na Facebooku


Zdjecia dodane przez u?ytkowników (33)

Zobacz zdjecia: NASTEPNE

test texttest text
test texttest text
test texttest text
test texttest text
test texttest text

Zobacz zdjecia: NASTEPNE

Linki do zewnetrznych galerii zdjea i innych stron:

Z AKT K.G.B.
Moja Wizyta

Aby dodaa link do zewnetrznej galerii zdjea lub innej strony musisz sie zalogowaa

To miejsce zosta3o zwiedzone przez:

elegancko (data: lipiec 2013, atrakcyjnooa: średnia)
007 (data: lipiec 2013, atrakcyjnooa: średnia)
kbispp (data: lipiec 2013, atrakcyjnooa: średnia)
vicodin (data: wrzesień 2013, atrakcyjnooa: średnia)
pest (data: wrzesień 2013, atrakcyjnooa: średnia)
skotos666 (data: październik 2013, atrakcyjnooa: duża)
imprezowy (data: styczeń 2014, atrakcyjnooa: średnia)
empelogo (data: czerwiec 2014, atrakcyjnooa: niewielka)
MajkeL92 (data: październik 2014, atrakcyjnooa: średnia)
sietra (data: kwiecień 2015, atrakcyjnooa: duża)
Sohana (data: wrzesień 2017, atrakcyjnooa: nieznana)

Aby oznaczya odwiedziny tego miejsca musisz sie zalogowaa

Opuszczone wg typów
domy, dworki i bloki
industrialne
kolejowe
militarne
podziemia i tunele
szpitale i obiekty medyczne
zamki i zabytki
inne
wszystkie typy

Opuszczone wg lokalizacji
dolnoslaskie
kujawsko-pomorskie
lubuskie
lodzkie
lubelskie
mazowieckie
malopolskie
opolskie
podlaskie
podkarpackie
pomorskie
slaskie
swietokrzyskie
warminsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
reszta swiata
wszystkie lokalizacje

Dodatkowe opcje
konkurs
forum dyskusyjne
ostatnio dodane miejsca
wersja mobilna strony

Forgotten.pl poleca
strony www
dołącz na FaceBook
sklep

Skontaktuj się z nami


Forgotten.pl współpracuje z:

Poszukiwacze skarbów
Poszukiwacze skarbów

Urban Exploration Polska
Urban Exploration Polska

BKB Bunkierbanda
BKB Bunkierbanda

Zobacz wszystkich

TŁUMACZENIA WARSZAWABIURO TŁUMACZEŃ DIUNA