FORGOTTEN PLACES, URBEX, URBAN EXPLORATION
  | dodaj miejsce
użytkownik   hasło   
zarejestruj się | link aktywacyjny
OPUSZCZONE MIEJSCA, URBEX, URBAN EXPLORATION

    DOŁĄCZ DO NAS NA  
Opuszczony szpital psychiatryczny w Lipnie
Lipno, kujawsko-pomorskie

Miejsce aktywne: TAK
Typ miejsca: szpitale i obiekty medyczne
Dodane przez: dolargan
Dodane: 2015-04-26 Aktualizowane: 2015-07-25
Wyowietlen: 21832
Atrakcyjnooa: wybierz

Obejrzyj okolice tego miejsca na Zumi.pl

Opis miejsca: Opuszczony szpital psychiatryczny w Lipnie. Obecnie teren i budynki w prywatnych rękach. Niesamowity klimat miejsca. Polecam.

Zaproponuj uzupe3nienie, aktualizacje,
deaktywacje lub skasowanie tego miejsca.

Forum dyskusyjne tego miejsca:

Zobacz komentarze: NAJSTARSZE | NASTEPNE

DODAL Lemur80, DNIA: 2015-07-18
@lonesomeghost, spoko, tylko nie strasz tam za bardzo;-)
DODAL lonesomeghost, DNIA: 2015-07-17
@Lemur80 Dzięki za info :)
DODAL Lemur80, DNIA: 2015-07-13
@lonesomeghost, na koniec maja wyglądało to tak: część szpitala wynajmuje firma budowlana, a ochroniarz(e) pilnują obiektu prawdopodobnie 24h na dobę. Ochroniarz pilnuje więc samego szpitala, oraz sprzętu który wspomniana firma jest w posiadaniu. Obiekt jest dobrze zabezpieczony z zewnątrz, a zbyt długie kręcenie się w jego pobliżu z pewnością dość szybko przyciągnie uwagę wcześniej wymienionego pana. Nie radzę więc kombinować z dyktami... Zadaniem ochroniarza jest to żeby chronić, wpuszczać do środka więc nie powinien. A czy wpuści? To już zależy od tego jak zachowa się zainteresowany i czy zdaniem ochroniarza będzie on stwarzał jakiekolwiek potencjalne zagrożenie dla niego i tego co chroni. PS. Chcesz wiedzieć coś więcej? Uderz na priva.
DODAL lonesomeghost, DNIA: 2015-07-13
Czy orientuje się ktoś jak wygląda w tej chwili sytuacja z ochroną? I czy nadal możliwe jest wejście do środka?
DODAL Lemur80, DNIA: 2015-05-29
CD. Dlatego postaram się teraz, jeszcze raz, bez emocji, możliwie obiektywnie opisać to miejsce: na parterze koło stróżówki są śmieszne, jakby dziecięce "nalepko-witraże" na oknach. Parterową część szpitala wynajmuje firma budowlana, znajdują się tam różne maszyny i sprzęt właściciela firmy. Każde piętro wygląda bardzo podobnie. Są to długie, proste korytarze, na każdym piętrze jest co najmniej kilkanaście pokoi (najczęściej pomalowane w dość jaskrawe pastele). Korytarze i pokoje są puste, wyjątkiem jest jedna wanna, oraz szczątkowe wyposażenie w postaci lamp sufitowych, oraz np. szczotki do kąpieli:-). O charakterze tego miejsca w przeszłości świadczą tabliczki na drzwiach z nazwami oddziałów i nazwiskami lekarzy, oraz nalepki na łazienkowych kafelkach w postaci: "kąp się przy zasłoniętej kotarze":-). Kto wie, może jeszcze któraś żona będzie stamtąd uciekać w popłochu i będzie trzeba ją z nieskrywaną rozkoszą łapać po ciemaku. Ja w każdym razie popłochu nie czułem, jedynie nudę przypominając sobie ten "niesamowity klimat".
DODAL Lemur80, DNIA: 2015-05-29
Zdjęcia dodał dolargan, to jego zasługa (i piszę to bez cienia złośliwości). Paradoksalnie te foty reprezentują dokładnie to czego można się po tym szpitalu spodziewać. W sensie fotograficznym więc miejscówka jest przedstawiona dokładnie tak jak powinna (sam niedługo dodam swoje, to będzie to samo:-)). Zdjęcia czasem są reprezentatywne, czasem nie (z bardzo wielu powodów). To opis powinien być (przynajmniej w znacznej) mierze decydujący. Tutaj był delikatnie mówiąc "lakoniczny", a ja dałem się "nabrać", na ten "niesamowity klimat". Pomyślałem sobie, że zdjęcia wcale nie muszą być reprezentatywne i jest pewnie to jakby zajawka czegoś dużo bardziej fajnego. Skoro miało być niesamowicie, to pewnie będą jakieś sprzęty i wyposażenie, no generalnie będzie fajniej niż na fotach. Skutkiem takiego podejścia było rozczarowanie będące wypadkową mojej naiwności, wygórowanych oczekiwań, oraz nierzetelnego opisu i ekstremalnie subiektywnej oceny autora. Byłby dobry, konkretny, szczegółowy opis? No, wtedy to mógłbym mieć pretensje tylko i wyłącznie do samego siebie i do nikogo więcej. Nie chcę tu spamować i "pastwić się", nie to jest moim celem. Nie chcę też chrzanić, że to miejsce jest do bani i nikomu się ono na pewno nie spodoba. Swoje argumenty wytoczyłem, ocenę dodałem i tyle, jak ktoś chce jechać, to może się sugerować tym co napisałem, ale wcale nie musi. Pzecież "magia" psychiatryka może zadziałać na daną osobę także bez żadnego wyposażenia, przy gołych ścianach i zamiecionych podłogach. CDN
DODAL masturbex, DNIA: 2015-05-29
Coz;) Moja zonka w innym psychiatryku wysiadla psychicznie, chyba kazde miejsce tego typu budzi niepokoje...dlatego nie ganie autora wpisu i zdjec jego autorstwa > przekazal, jak umial, nie kazdy konczy studia polonistyczne, aby umial sie wypowiedziec jasno i zrozumiale dla innych współplemienców:) Ostatecznie mozna miejsce zglosic do weryfikacji/usuniencia i wtedy autor moze uderzy sie (byle nie za mocno, bo nas oskarzy o przemoc) w piers i doda info, ktore najbardziej cieszą tutejsze tygryski:))
DODAL notrespassing, DNIA: 2015-05-29
Lemur80, pełna racja. Dziękuję temu kto wrzucił zdjęcia, bo atrakcyjność tego miejsca jest wielce słaba i dopiero widać to po zdjęciach i dzięki tej dyskusji. Słabe nerwy żony to nieco za mało żeby miejsce nazwać atrakcyjnym ;)
DODAL masturbex, DNIA: 2015-05-27
Druga flasza piwa:) Dwie flaszki wodki to tylko w gorach, gdzie jest prawdziwe 21% tlenu w powietrzu:) w miescie nie przerobka:(
DODAL Lemur80, DNIA: 2015-05-26
Nie no, ja już nie jestem specjalnie wódczany (starość:-D). Litr na łeb to już nie dla mnie:-) No ale mogę na urbexie mieć ze dwa browarki, poczęstuję:-) Świat jest mały, urbex jeszcze mniejszy, kto to wie gdzie człowiek się zapędzi:-) Jeszcze raz dzięki za cynk stulecia.


Zobacz komentarze: NAJSTARSZE | NASTEPNE

Polub to miejsce na Facebooku


Zdjecia dodane przez u?ytkowników (14)

test texttest text
test texttest text
test texttest text
test texttest text
test texttest text

Nie dodano jeszcze linków do zewnetrznych galerii oraz innych stron

Aby dodaa link do zewnetrznej galerii zdjea lub innej strony musisz sie zalogowaa

To miejsce zosta3o zwiedzone przez:

marko (data: wrzesień 2014, atrakcyjnooa: znikoma)
dolargan (data: kwiecień 2015, atrakcyjnooa: duża)
Grzehoo (data: maj 2015, atrakcyjnooa: niewielka)
Lemur80 (data: maj 2015, atrakcyjnooa: niewielka)
LimakEmo (data: październik 2017, atrakcyjnooa: średnia)

Aby oznaczya odwiedziny tego miejsca musisz sie zalogowaa

Opuszczone wg typów
domy, dworki i bloki
industrialne
kolejowe
militarne
podziemia i tunele
szpitale i obiekty medyczne
zamki i zabytki
inne
wszystkie typy

Opuszczone wg lokalizacji
dolnoslaskie
kujawsko-pomorskie
lubuskie
lodzkie
lubelskie
mazowieckie
malopolskie
opolskie
podlaskie
podkarpackie
pomorskie
slaskie
swietokrzyskie
warminsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
reszta swiata
wszystkie lokalizacje

Dodatkowe opcje
konkurs
forum dyskusyjne
ostatnio dodane miejsca
wersja mobilna strony

Forgotten.pl poleca
strony www
dołącz na FaceBook
sklep

Skontaktuj się z nami


Forgotten.pl współpracuje z:

Poszukiwacze skarbów
Poszukiwacze skarbów

ADDIC7ED
ADDIC7ED

POST-APO-2012
POST-APO-2012

Zobacz wszystkich

TŁUMACZENIA WARSZAWABIURO TŁUMACZEŃ DIUNA