FORGOTTEN PLACES, URBEX, URBAN EXPLORATION
  | dodaj miejsce
użytkownik   hasło   
zarejestruj się | link aktywacyjny
OPUSZCZONE MIEJSCA, URBEX, URBAN EXPLORATION

    DOŁĄCZ DO NAS NA  
Pałac
Aleksandrów Kujawski, kujawsko-pomorskie

Miejsce aktywne: NIE
Typ miejsca: domy, dworki i bloki
Dodane przez: sacha
Dodane: 2016-07-20 Aktualizowane: 2017-04-29
Wyowietlen: 19923
Atrakcyjnooa: rewelacyjna

Obejrzyj okolice tego miejsca na Zumi.pl

Opis miejsca: W małej wsi koło Aleksandrowa Kujawskiego znajduje się przepiękny pałac. Został on wybudowany w stylu klasycystycznym w 1880 roku dla rodziny Bogatków. Od kilku lat pałac jest opuszczony, jednak miejscowi na swój sposób go pilnują i nie jest łatwo dostać się do środka. Gdy już się to uda ukazują się częściowo zachowane oryginalne wnętrza z elementami z PRLu. Niestety krótko po wojnie zapadła decyzja o usunięciu przedmiotów, w tym mebli, należących do dawnych właścicieli. Z tego względu wnętrza okazują się naprawdę ciekawe tylko pod względem architektury i stolarki drzwiowej oraz okiennej. Wśród wyposażenia biura PGR można znaleźć prawdziwe perełki- szafa grająca Unitra Fonica czy kilkanaście ładnie oprawionych dyplomów dla pracowników. Na elewacjach pałacu widać upływ czasu, ale z daleka wyglądają tak dobrze, że pałac nie sprawia wrażenia opuszczonego. Same elewacje są wręcz ponadczasowo eleganckie- po środku frontowej ściany znajduje się główne wejście poprzedzone szerokimi schodami oraz czterema wysokimi na dwie kondygnacje kolumnami a od strony ogrodu znajdziemy taras, na który również wychodzi się pomiędzy kolumnami. Miejsce mimo opuszczenia robi ogromne wrażenie i aż żal, że nikt się nim nie zajmuje, bo wiele takich nie ma. Celowo nie podaję publicznie dokładnej lokalizacji- dostępna tylko na priv w celu ochrony obiektu. Łatwiej i bezpieczniej można się zapoznać z pałac poprzez obejrzenie mojego filmu, do którego link zamieszczam obok.

Zaproponuj uzupe3nienie, aktualizacje,
deaktywacje lub skasowanie tego miejsca.

Forum dyskusyjne tego miejsca:

DODAL sacha, DNIA: 2017-10-21
Moja relacja: https://www.youtube.com/watch?... W lipcu 2017 wybrałem się ponownie. Szczerze mówiąc nie zgodzę się do końca z Seek3r- na schodach nic się nie zmieniło, wręcz sądzę że były one zniszczone jeszcze w czasie użytkowania pałacu; śmieci po żulach to tylko na górze w tym jednym pomieszczeniu z fotelami; degradacja i demontaż dotyczą chyba tylko tej dużej szafy w pomieszczeniu z dyplomami; belki na strychu są w porządku- dach jest z grubsza cały i nie cieknie, więc ja cały strych obszedłem. Odnośnie miejscowych to byłem pozytywnie zaskoczony- też zaparkowałem przed bramą, stała obok grupka miejscowych i mi mówią że jak do pałacu to mogę śmiało wjeżdżać. Ogólnie obiekt nadal warty odwiedzenia
DODAL Seek3r, DNIA: 2017-02-26
Nie wiem jak kolega mógł mieć trudności z dostaniem się do środka? Ja zaparkowałem auto centralnie pod bramą, podszedłem do "miejscowych" zapodałem krótką bajerę. To mi jeszcze poszli po panią co dozoruje nad kaplica i otworzyła mi jej środek opowiadając o historii tego miejsca. Niestety nikt nie miał fotek z jakiś dawniejszych lat. Co do obiektu, od filmu Sachy minęło kilka miesięcy ale dużo elementów jest już rozmontowanych. Np. te schody na piętro, szafa grająca itp. wrzucę zdjęcia w wolnej chwili. Obiekt ciekawy, zachowane boilery w piwnicy, trochę mebli, ale raczej szczątki, no i dyplomy w jednym pomieszczeniu się ostały. Reszta to raczej śmieci bo żulach lub gównażerii z okolicy którzy urządzają sobie tam libacje. I pełno kocich odchodów na podłogach. Obiekt wart odwiedzenia, ale coś mi się wydaje że szybko straci swój urok z powodu degradacji i demontażu. Strych niezwiedzalny bo nawet belki konstrukcyjne są przegniłe i się rozpadają więc strach tam wejść.


Polub to miejsce na Facebooku


Nie dodano jeszcze zdjea do tego miejsca

Zaloguj sie aby przes3aa swoje zdjecia

Linki do zewnetrznych galerii zdjea i innych stron:

Pałac
Galeria zdjęć Seeker
Pałac 2017

Aby dodaa link do zewnetrznej galerii zdjea lub innej strony musisz sie zalogowaa

To miejsce zosta3o zwiedzone przez:

pusher (data: wrzesień 2011, atrakcyjnooa: duża)
Seek3r (data: luty 2017, atrakcyjnooa: duża)
zebrazibi (data: kwiecień 2017, atrakcyjnooa: średnia)
sacha (data: lipiec 2017, atrakcyjnooa: rewelacyjna)

Aby oznaczya odwiedziny tego miejsca musisz sie zalogowaa

Opuszczone wg typów
domy, dworki i bloki
industrialne
kolejowe
militarne
podziemia i tunele
szpitale i obiekty medyczne
zamki i zabytki
inne
wszystkie typy

Opuszczone wg lokalizacji
dolnoslaskie
kujawsko-pomorskie
lubuskie
lodzkie
lubelskie
mazowieckie
malopolskie
opolskie
podlaskie
podkarpackie
pomorskie
slaskie
swietokrzyskie
warminsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
reszta swiata
wszystkie lokalizacje

Dodatkowe opcje
konkurs
forum dyskusyjne
ostatnio dodane miejsca
wersja mobilna strony

Forgotten.pl poleca
strony www
dołącz na FaceBook
sklep

Skontaktuj się z nami


Forgotten.pl współpracuje z:

ADDIC7ED
ADDIC7ED

Double Penetration Urban Exploraton Team
Double Penetration Urban Exploraton Team

Opuszczone Miejsca w Kielcach
Opuszczone Miejsca w Kielcach

Zobacz wszystkich

TŁUMACZENIA WARSZAWABIURO TŁUMACZEŃ DIUNA