FORGOTTEN PLACES, URBEX, URBAN EXPLORATION
  | dodaj miejsce
użytkownik   hasło   
zarejestruj się | link aktywacyjny
OPUSZCZONE MIEJSCA, URBEX, URBAN EXPLORATION

    DOŁĄCZ DO NAS NA  
Elektrownia Jądrowa Żarnowiec
Kartoszyno, pomorskie

Miejsce aktywne: TAK
Typ miejsca: industrialne
Dodane przez: julian
Dodane: 2008-08-09 Aktualizowane: 2010-03-15
Wyowietlen: 21210
Atrakcyjnooa: duża

Obejrzyj okolice tego miejsca na Zumi.pl

Opis miejsca: Elektrownia Jądrowa Żarnowiec - polska elektrownia jądrowa budowana w latach 1982-1990 w miejscu zlikwidowanej wsi Kartoszyno nad Jeziorem Żarnowieckim. W zamyśle elektrownia miała stanowić pierwszy krok w realizacji polskiego programu energetyki jądrowej. Elektrownia w Żarnowcu docelowo miała się składać z czterech bloków energetycznych napędzanych reaktorami WWER-440 o łącznej mocy ok. 1600 megawatów. Zmiana warunków ekonomicznych w Polsce po 1989 r., a także długotrwałe protesty ekologiczne i negatywny odbiór części społeczeństwa, który wzmógł się szczególnie po katastrofie w Czarnobylu, spowodowały, że elektrownia ostatecznie nie została ukończona. Po zamknięciu dwa z czterech reaktorów zezłomowano. Jeden z pozostałych odkupiła za symboliczną kwotę fińska elektrownia jądrowa w Loviisa, gdzie reaktor bezawaryjnie działa do dziś. Drugi znajduje się w Centrum Szkoleń Elektrowni Jądrowej Paks na Węgrzech. Wejście na teren dziurą w płocie lub pod bramą. Miejsce patroluje ochrona jednak przyłapanym zwiedzającym każą tylko opuścić teren.

Zaproponuj uzupe3nienie, aktualizacje,
deaktywacje lub skasowanie tego miejsca.

Forum dyskusyjne tego miejsca:

Zobacz komentarze: NAJSTARSZE | NASTEPNE

DODAL AtkaBGD, DNIA: 2016-10-01
Przyjechaliśmy pod bramę obok szatniowców i dosłownie po chwili zjawiło się białe seicento. Do teraz nie wiem jakim cudem, ale gdy powiedzieliśmy panu ochroniarzowi, że mam tego dnia 18 urodziny i pokazałam mu swój dowód osobisty to tylko machnął ręką, powiedział, że on nic nie widzi i pozwolił zwiedzać teren obiektu. To się nazywa mieć szczęście! :D Polecam urodzinowe wypady :)
DODAL Szakev, DNIA: 2016-08-19
Ochroniarz patrzy z gorki na przeciwko bramy, ale jak przejdzie sie brame to już nie goni
DODAL Paweu, DNIA: 2016-08-19
Ogrodzone ale można się wbić pod/nad bramą. Spotkaliśmy Rybaka(ochroniarza).
DODAL PugLife, DNIA: 2016-08-07
Byliśmy w zeszłym miesiącu, najpierw udaliśmy się na szatniowce, gdzie bez problemu obeszliśmy wszystkie trzy budynki. Najciekawszy jest trzeci, ten położony najbliżej płotu graniczącego z jakąś firmą, w porównaniu do pozostałych dwóch najwięcej się w nim zachowało. Widok z dachu jednego z nich całkiem całkiem ;) Następnie udaliśmy się przez ulicę w dół, w stronę elektrowni. W poszukiwaniu jakiejś dziury w płocie wypatrzyli nas ochroniarze z sąsiadującej firmy, ale tylko stali i się gapili. Odeszliśmy w drugą stronę, wzdłuż płotu dotarliśmy do bramy, spotykając po drodze inna parę eksploratorów zdecydowaliśmy się w czwórkę przedostać na teren elektrowni. Część przelazła górą, część czołgała się pod bramą. Będąc pewnym, że zaraz pojawi się mistyczne białe seicento oraz pan ochroniarz, staraliśmy się nie rzucać w oczy. Fakt, zauważyliśmy go ale on nas chyba nie, bo nikt nas stamtąd nie wywalił. W miarę szybko obeszliśmy co się dało, pocykaliśmy foty i z powrotem przez (i pod) bramę wydostaliśmy się z terenu elektrowni, tak więc obyło się bez przypału. Ekstra miejscówa, robi wrażenie.
DODAL oloMonolo, DNIA: 2016-04-10
Weszliśmy wejściem południowym, przy samym jeziorze, ale udało nam się przejść może 300m bo zaraz wypatrzyła nas ochrona. Myślę, że dostali info o nas od kogoś z pobliskich firm, bo wydawało się jakby na nas czekali. Zaraz jak nas wyprosili opuścili teren elektrowni. Zatem trzeba uważać jak się zbliża do elektrowni lub nie mieć pecha jak my. Poszliśmy później do szatniowców gdzie już można wejść bez problemu, ochroniarz mówił, że oni patrolują teren tylko do szosy. W szatniowcach warto wejść na dach, całkiem niezły widok na jezioro i elektrownie.
DODAL rysiu72, DNIA: 2016-04-01
JAK MOŻNA ELEKTROWNIE ATOMOWĄ OCENIĆ NA ATRAKCYJNOŚĆ NIE-REWELACYJNĄ?!?!?! To co waszym zdaniem zasługuje na tą ocenę? Przez takich jak wy pomorze umiera.
DODAL katz, DNIA: 2016-03-21
Budynki EJŻ są ciekawe i całkiem dobrze zachowane. Trzeba jednak mocno uważać podczas zwiedzania, ponieważ nie brakuje tam takich atrakcji jak dziury w podłodze i zardzewiałe zbrojenie. Pewnie przez to właśnie te budynki są tak mocno chronione. Na części terenu łatwo pozostać niezauważonym, ponieważ jest on intensywnie zalesiony. Ciekawsze budynki są jednak zlokalizowane blisko i na widoku budynku ochrony. Na teren łatwo się dostać od strony południowej, idąc wzdłuż Jeziora Żarnowieckiego i omijając płot kończący się na granicy z jeziorem. Nam udało się uniknąć konfrontacji z ochroną, jednak w drodze powrotnej śledził nas należący do nich Fiat Seicento. Ochrona nie śpi, więc radziłbym być ostrożnym :).
DODAL Cumberdale, DNIA: 2015-10-29
Byliśmy na początku września. Na wysokości budek radzę zejść z drogi i iść dołem. Nas nakrył ochroniarz jeszcze przed wejściem na teren, potem drugi na motorze, ale tylko postraszyli i pojechali. Weszliśmy pod ogrodzeniem. Sam teren ciekawy, jednak jak chce się pozostać niezauważonym, nie wspinać się na wieżę i nie pokazywać na otwartym terenie. Zwiedziliśmy również wszystkie 3 szatniowce, wejście również bezproblemowe. Najciekawszy jest ostatni z nich, bo ukończony w niemal całości i stosunkowo najmniej z niego wyniesiono. Ogólnie obiekt robi mega wrażenie.
DODAL JohnnyCisova, DNIA: 2015-08-20
Wpadłem tam dzisiaj z ziomkiem (20.08.2015) i udało nam się wejść przez dziurę w płocie, która jest mniej więcej w tym miejscu: 54.745672, 18.088651. Przeszliśmy kawałek przez łąkę i udało nam się trochę pozwiedzać i porobić dość sporo zdjęć. Jednak mniej więcej po godzinie czasu, gdy byliśmy akurat widoczni spod głównej bramy, to oczywiście podjechał jakiś Janusz białym seicento, który nie był zbytnio miły i też nas straszył paragrafami i gdy podeszliśmy do bramy (nie chcieliśmy robić problemów), to nawet wyciągnął komórkę (ale nie dużego smartfona dotykowego) i zrobił nawet nam zdjęcie (pod słońce, więc pewnie nic nie będzie widać), ale ogólnie to chyba faktycznie zna się z ochroniarzami z pobliskich zakładów :) Bez problemu natomiast mogliśmy zwiedzić te tzw. "szatniowce", tj. 3 bliźniacze budynki naprzeciwko samej elektrowni, które są przy drodze. Polecam, bo czuć tam fajny klimat, a w jednym budynku nawet się tworzy zaczątek dzikiego ogrodu botanicznego :P
DODAL ilusja, DNIA: 2015-08-17
Byłam 13.08. Nadal jest dziura po lewej stronie od bramy. Nie chodziliśmy po samych budynkach, raczej dookoła, bez przypału. Robi wrażenie :) Jak będziecie jechać z navi to pokaże Wam zjazd na jakieś drogi prywatne firmy AMHIL. To nie tam, na elektrownię dojeżdża się głównym asfaltem, trzeba zejść w dół na dużą łąkę (im dalej po asfalcie tym mniej stroma góra) i potem prosto w stronę elektrowni. Polecam sugerować się głównie zdjęciami przy rozpoznawaniu miejsca, bo dużo tam firm i dużych budynków ;)


Zobacz komentarze: NAJSTARSZE | NASTEPNE

Polub to miejsce na Facebooku


Zdjecia dodane przez u?ytkowników (10)

test texttest text
test texttest text
test texttest text
test text

Linki do zewnetrznych galerii zdjea i innych stron:

Elektrownia Jadrowa Żarnowiec w Wikipedii
Galeria zdjęć w serwisie Opuszczone.com
5y12u3k gallery
Wypad 2009 Lubelscy Stalkerzy
Zdjęcia na opuszczone.net
EJŻ Obiekty Gospodarcze
Tunele i teren EJŻ
maju
Z AKT K.G.B.
Fotogaleria GPS
widok z wieży
MECHANIK - Elektrownia Atomowa Żarnowiec
Zakaz wstępu

Aby dodaa link do zewnetrznej galerii zdjea lub innej strony musisz sie zalogowaa

To miejsce zosta3o zwiedzone przez:

Sin777 (data: lipiec 2001, atrakcyjnooa: duża)
hewak (data: lipiec 2008, atrakcyjnooa: duża)
julian (data: sierpień 2008, atrakcyjnooa: duża)
dlugi1717 (data: luty 2009, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
mroczkova (data: czerwiec 2009, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
kwiatkod (data: lipiec 2009, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
sickboy (data: lipiec 2009, atrakcyjnooa: duża)
thomsong (data: wrzesień 2009, atrakcyjnooa: nie podano)
dzioball (data: luty 2010, atrakcyjnooa: duża)
Nansze (data: marzec 2010, atrakcyjnooa: duża)
pinkols (data: kwiecień 2010, atrakcyjnooa: duża)
Fina (data: maj 2010, atrakcyjnooa: duża)
stefania (data: sierpień 2010, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
szubi81 (data: marzec 2011, atrakcyjnooa: duża)
ilm19 (data: kwiecień 2011, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
towarzysz (data: kwiecień 2011, atrakcyjnooa: duża)
sszeri (data: maj 2011, atrakcyjnooa: duża)
DJABOL (data: lipiec 2011, atrakcyjnooa: duża)
Pisak9 (data: lipiec 2011, atrakcyjnooa: duża)
cypisek (data: lipiec 2011, atrakcyjnooa: duża)
empelogo (data: lipiec 2011, atrakcyjnooa: duża)
Jolka (data: lipiec 2011, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
majk (data: sierpień 2011, atrakcyjnooa: duża)
ebyq (data: kwiecień 2012, atrakcyjnooa: duża)
maju (data: maj 2012, atrakcyjnooa: średnia)
Trzcinas (data: czerwiec 2012, atrakcyjnooa: średnia)
lao (data: lipiec 2012, atrakcyjnooa: duża)
szczawik (data: lipiec 2012, atrakcyjnooa: duża)
Tomaszek (data: sierpień 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
pawjeu (data: sierpień 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
kapsel (data: grudzień 2012, atrakcyjnooa: duża)
kmiecik (data: grudzień 2012, atrakcyjnooa: duża)
natalele (data: czerwiec 2013, atrakcyjnooa: duża)
D3rops (data: lipiec 2013, atrakcyjnooa: duża)
Josh (data: lipiec 2013, atrakcyjnooa: duża)
Ilu (data: lipiec 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Jaco (data: lipiec 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
slonik (data: wrzesień 2013, atrakcyjnooa: duża)
d1987d (data: marzec 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
JuneStahl (data: maj 2014, atrakcyjnooa: duża)
Plaargath (data: lipiec 2014, atrakcyjnooa: znikoma)
Lynx (data: styczeń 2015, atrakcyjnooa: duża)
pramerica (data: maj 2015, atrakcyjnooa: duża)
rysiu72 (data: sierpień 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
JohnnyCisova (data: sierpień 2015, atrakcyjnooa: duża)
ilusja (data: sierpień 2015, atrakcyjnooa: duża)
coderiese (data: sierpień 2015, atrakcyjnooa: średnia)
Cumberdale (data: wrzesień 2015, atrakcyjnooa: duża)
katz (data: marzec 2016, atrakcyjnooa: duża)
puglife (data: lipiec 2016, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Szakev (data: sierpień 2016, atrakcyjnooa: duża)
AtkaBGD (data: wrzesień 2016, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Hezar (data: sierpień 2017, atrakcyjnooa: rewelacyjna)

Aby oznaczya odwiedziny tego miejsca musisz sie zalogowaa

Opuszczone wg typów
domy, dworki i bloki
industrialne
kolejowe
militarne
podziemia i tunele
szpitale i obiekty medyczne
zamki i zabytki
inne
wszystkie typy

Opuszczone wg lokalizacji
dolnoslaskie
kujawsko-pomorskie
lubuskie
lodzkie
lubelskie
mazowieckie
malopolskie
opolskie
podlaskie
podkarpackie
pomorskie
slaskie
swietokrzyskie
warminsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
reszta swiata
wszystkie lokalizacje

Dodatkowe opcje
konkurs
forum dyskusyjne
ostatnio dodane miejsca
wersja mobilna strony

Forgotten.pl poleca
strony www
dołącz na FaceBook
sklep

Skontaktuj się z nami


Forgotten.pl współpracuje z:

Poszukiwacze skarbów
Poszukiwacze skarbów

ADDIC7ED
ADDIC7ED

Double Penetration Urban Exploraton Team
Double Penetration Urban Exploraton Team

Zobacz wszystkich

TŁUMACZENIA WARSZAWABIURO TŁUMACZEŃ DIUNA