FORGOTTEN PLACES, URBEX, URBAN EXPLORATION
  | dodaj miejsce
użytkownik   hasło   
zarejestruj się | link aktywacyjny
OPUSZCZONE MIEJSCA, URBEX, URBAN EXPLORATION

    DOŁĄCZ DO NAS NA  
Opuszczony WIELKI SZPITAL rosyjski
Legnica, dolnoslaskie

Miejsce aktywne: TAK
Typ miejsca: szpitale i obiekty medyczne
Dodane przez: qbanez
Dodane: 2011-10-28 Aktualizowane: 2016-09-02
Wyowietlen: 27517
Atrakcyjnooa: rewelacyjna

Obejrzyj okolice tego miejsca na Zumi.pl

Opis miejsca: Opuszczony szpital sowiecki w Legnicy. Niesamowite miejsce, wielki kompleks budynków, kilka oddziałów - od chirurgii (sale operacyjne są!), poprzez psychiatrię, ortopedię i inne oddziały... Wielkie, długie na pół kilometra korytarze, które sprawiają takie wrażenie jakby nigdy się nie kończyły - coś niesamowitego - dosłownie nie widać ich końca! Oczywiście mnóstwo sal, pomieszczeń, mieszkań, zakamarków, przejść podziemnych, piwnic. Jest także ogromny BASEN pływacki, prawdziwe KINO, sklepy, apteka, kuchnia, stołówka, sala konferencyjna, a także kościółek. Na zapleczu szpitalnego kościółka znajduje się chłodnia na ciała i PROSEKTORIUM - jest tam stół do robienia sekcji zwłok, a nad nim typowa lampa. Przerażające miejsce. Zdecydowanie najbardziej niesamowity opuszczony szpital jaki można zobaczyć w naszym kraju. Teren jest prywatny, jest ochrona, są psy.

Update 28.08.2016: Nic tam już nie zostało do oglądania poza pustymi korytarzami. Nie ma właściwie już żadnego wyposażenia, atrybutów szpitalnych, nic co by sugerowało takie przeznaczenie budynku. Raczej średni obiekt.


Zaproponuj uzupe3nienie, aktualizacje,
deaktywacje lub skasowanie tego miejsca.

Forum dyskusyjne tego miejsca:

Zobacz komentarze: NAJSTARSZE | NASTEPNE

DODAL sacha, DNIA: 2017-12-02
Co do tych dziwnych sytuacji, które opisuje filthix, całkowicie mogę się zgodzić. Byłem we wrześniu tego roku i sytuacja wyglądała tak: -na wstępie cieć skasował 10zł i poinformował, że jestem pierwszy tego dnia, więc pójdzie ze mną i pootwiera budynki (część była zamknięta na kłódki) -ważne, że przed wyjazdem oglądałem na youtube różne filmy ze szpitala, w tym film Sietry z 2014 roku, na którym w okolicy windy w głównym budynku słychać było dźwięki uderzania w metal- stwierdziłem, że pójdę zobaczyć miejsce, z którego dochodziły -jestem pewny, że cieć był w stróżówce, albo przy niej, bo szczerze mówiąc nie byłem do końca przekonany, czy nie zrobi mi głupiego żartu i nie spuści psów (nie wiem skąd taki pomysł) i co jakiś czas szedłem dyskretnie sprawdzić -zgodnie z założeniem poszedłem w miejsce, w którym na filmie słychać dźwięki i po chwili sam je usłyszałem -żeby się upewnić, po jakiejś godzinie wróciłem w to miejsce i usłyszałem dźwięki ponownie -byłem tam sam, więc nie ma opcji, że kolega chciał mnie nastraszyć, czy coś takiego Żeby nie było, nie jestem jakimś tchórzem, czy paranoikiem, ale takie coś daje do myślenia. Zazwyczaj do opuszczonych miejsc chodzę sam, więc umiem opanować ewentualne nerwy i strach oraz jestem przyzwyczajony do tego, że wyobraźnia lubi płatać figle. No ale mam kolejny dowód na to, że dziwne rzeczy w tym miejscu przytrafiły się nie tylko mnie. Fajnie by było się dowiedzieć, co/kto jest ich źródłem...
DODAL filthix, DNIA: 2017-12-02
Wraz z całą ekipą (6 osób) próbowaliśmy się dostać na obiekt w sobotę (25.11.2017), lecz ochroniarz wyjątkowo nie chciał nas wpuścić. Powiedział nam, że nie tym razem, bo "właściciel przyjeżdża". Zaproponował przyjście w innym terminie. Na samym obiekcie byłem już 4 razy (w czerwcu, lipcu i sierpniu 2017). Największe wrażenie budynek zrobił na mnie za drugim razem, gdy z całą ekipą poszliśmy zwiedzać strych budynku, to wówczas ktoś w tym samym momencie porozsypywał mąkę i pootwierał niektóre okna na pierwszym piętrze przy pentagramie. Podkreślę, że na terenie wg. ciecia byliśmy tylko my. Za trzecim razem, gdy mieliśmy krótkofalówki, ktoś "wlazł" na nasz kanał i podawał swoją lokalizację jako basen - poszliśmy sprawdzić. Nikogo nie było. Później dostawaliśmy przerywane i zakłócone wiadomości przez krótkofalówkę. Gdy bywałem tam z ekipą zawsze stawało się coś dziwnego - albo grupka śmieszków, albo to miejsce jest nawiedzone. Sam obiekt oceniam 9/10, bo nie ma już prawie w ogóle wyposażenia, podczas wakacji wyniesiono ostatnie coś warte rzeczy. Polecam się wybrać. Gdyby ktoś się wybierał między grudniem, a styczniem i lutym, to niech napisze i dołączy do ekipy.
DODAL urbexurbex, DNIA: 2017-10-29
Najciekwszy obiekt w jakim byłam, wielkośc robi wrażenie. W maju trzeba bylo dać cieciowi w łapę 10 zł od łebka, wtedy zamknął pieska i otworzył bramę. Zwiedzania multum, można zabłądzić. Ciekawe piwniczki i sala z basenem, sala kinowa, sklepy. Znalazłam jakies stare gazety z tamtych lat, na ścianach duzo napisow po rosyjsku. Były tez fiolki po lekach. Reszta rozgrabiona lub celowo wyniesiona przez włąscicieli obiektu.
DODAL djjanex, DNIA: 2017-10-28
Byliśmy tu w Październiku 2017 Zapraszam na film https://youtu.be/X0FGVRpcD_k
DODAL chrupek95, DNIA: 2017-05-15
Byłem 13.05.2017 Miejsce rewelacyjne, ogrom tego kompleksu na prawdę robi wrażenie. Bezproblemowe wejście, sympatyczny dozorca, który chętnie powie co, jak i gdzie. Jak wspomniał @UrbexGlogau, ciężko zwiedzić wszystko za jednym razem. Psy cały czas były uwiązane i nie stanowiły żadnego zagrożenia. Na prawdę szczerze polecam!!!
DODAL shadesofgrey, DNIA: 2017-04-25
Byłem niedawno. Z wejściem żadnych problemów, cieciowi trzeba dyszkę odpalić. I warto. W środku mnóstwo cudów, zwiedzania na 3 godziny co najmniej.
DODAL Error3, DNIA: 2017-04-18
@UrbexGlogau widzę, że nic się nie zmieniło ;0 ponad rok temu tam byłem, zapłaciłem gościowi od "ochrony" a po jakichś 90 minutach nagle taki mały czarny piesek zaczął szukać mnie i taty na całym terenie :D znalazł nas i widzieliśmy jego piękne białe ząbki a gościu już narąbany spał w swojej budce.
DODAL dugi44, DNIA: 2017-04-12
Cieć zażyczył sobie po 10 zł od łebka. Zwiedzania na dobre 2-3 godziny, piwnica w głównym budynku, basen i kaplica robią niesamowite wrażenie.
DODAL UrbexGlogau, DNIA: 2017-03-08
Miejsce odwiedzone w ubiegły weekend. W sumie to moja druga wizyta. Za jednym zamachem ciężko to wszystko ogarnąć. Teren jest ogromny a sam budynek szpitala ma długość 250 m. a jest to budynek 3 kondygnacyjny. Jakby doliczyć piwnice, które są również warte uwagi to mamy 1 km zwiedzania!! A to tylko Szpital, a gdzie reszta? Tej eksploracji nie zapomnę do końca życia!! O ile faktycznie z cieciem można się dogadać ale... Chyba o nas zapomniał bo jak wracaliśmy to psy latały już sobie wolno!!! Ledwo zdążyliśmy uciec!! Także uwaga na PSY !! Zapraszam obok do mojej galerii.
DODAL Embalmer, DNIA: 2017-02-26
Jedno z najpopularniejszych miejsc do eksploracji w Polsce, nadal całkiem nieźle zachowane, choć raczej puste. Może dlatego że pilnuje go cieć, z którym można się dogadać. Dyszka i otwiera bramę, przywiązuje dwa psy i otwiera niektóre obiekty. Zwiedziliśmy basen, prosektorium, kino, główny szpital (zapewne nie w całości, bo obiekt jest przeogromny - nawet do podziemi zajrzeliśmy), zrujnowany bar, bodaj stołówka, garaże plus parę pomniejszych obiektów. Na miejscu ponad 4 godziny. Najbardziej zapada w pamięć basen i prosektorium (choć stołu sekcyjnego już nie ma) i niektóre pomieszczenia szpitala (np. to z wanną). Zachowało się nieco napisów rosyjskich. Data eksploracji 25.02.2017 roku. Podrzucam trochę zdjęć.


Zobacz komentarze: NAJSTARSZE | NASTEPNE

Polub to miejsce na Facebooku


Zdjecia dodane przez u?ytkowników (71)

Zobacz zdjecia: NASTEPNE

test texttest text
test texttest text
test texttest text
test texttest text
test texttest text

Zobacz zdjecia: NASTEPNE

Linki do zewnetrznych galerii zdjea i innych stron:

Galeria zdjęć z pierwszej wizyty w szpitalu
Galeria zdjęć z drugiej wizyty w szpitalu
Dwa zdjęcia z prosektorium
by okult
Wielki szpital poradziecki
Śląscy Eksploratorzy
Pełna DOKUMĘTACJA by Tuhaj 11.11.12
szpital film
Szpital 05.2013
Szpital rosyjski 06.2013
Szpital poradziecki w Legnicy - slideshow
Zdjęcia na opuszczone.net
Kox20 - Basen Kino Prosektorium budynek głOwny
Graveencounterspl
ERILL Zakurzone SZPITAL
Kwiecień 2014 by TomKot
Film z tego miejsca. Polecam.
Fanpage poświęcony poradzieckiemu szpitalowi w Legnicy.
Zdjęcia - Asema
Zdjęcia ze szpitala 5.07.14
Zdjęcia na facebook.com/stepoffthebeatentrack
Opuszczony Szpital Poradziecki w Legnicy
Pływalnia-Opuszczony Szpital Poradziecki w Legnicy
Prosektorium-Kaplica Opuszczony Szpital Poradziecki w Legnicy
szpital by Air
Maniakus
Wrzesień 2014
pinupjo - opuszczony poradziecki szpital
ForgottenZoneExploration
Soviet Hospital in Legnica MOVIE
Galeria zdjęć :)
Piwnica +tunel pod placem
Dzień w Legnicy - RPM Urban
Opuszczony Poradziecki Szpital w Legnicy - Październik 2015
Panoramy sferyczne ze szpitala 2015
Edens Collapse - Szpital
Galeria z dnia 17.04.2016
zdjęcia 03.05.2016
Jeti Urbex
Szpital Poradziecki
Forgotten Reality
ZAKAZ WSTĘPU
Szpital w Legnicy - 25.02.2017
Urbex Glogau 2017 !
Zdrowiej szybko||Camera Obscura Regnum

Aby dodaa link do zewnetrznej galerii zdjea lub innej strony musisz sie zalogowaa

To miejsce zosta3o zwiedzone przez:

hewak (data: maj 2010, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Gwozdowski (data: czerwiec 2010, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
szewczyk (data: lipiec 2011, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
qbanez (data: lipiec 2011, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
lavidaesasi (data: styczeń 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Shannow (data: kwiecień 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
tobeornot (data: maj 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
okult (data: maj 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
komis (data: lipiec 2012, atrakcyjnooa: duża)
enduros (data: sierpień 2012, atrakcyjnooa: duża)
Triszia (data: wrzesień 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
ufolsky (data: wrzesień 2012, atrakcyjnooa: nieznana)
ryugyong (data: wrzesień 2012, atrakcyjnooa: duża)
BadiMusic (data: wrzesień 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
gammadion (data: wrzesień 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
pieguspn (data: wrzesień 2012, atrakcyjnooa: nieznana)
urbexgre (data: wrzesień 2012, atrakcyjnooa: nieznana)
stanl3y (data: październik 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Mruf3007 (data: listopad 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
tuhaj (data: listopad 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Seraafina (data: listopad 2012, atrakcyjnooa: duża)
eloe69 (data: grudzień 2012, atrakcyjnooa: duża)
kika868686 (data: grudzień 2012, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
DarkSiders (data: marzec 2013, atrakcyjnooa: duża)
loudsilence (data: marzec 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
paramecium (data: marzec 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
caruso (data: maj 2013, atrakcyjnooa: duża)
11822100 (data: maj 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
pogribow (data: maj 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
SickBoy (data: maj 2013, atrakcyjnooa: duża)
empelogo (data: maj 2013, atrakcyjnooa: duża)
BenG93 (data: czerwiec 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
chucknobody (data: czerwiec 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
superlama (data: lipiec 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
krowiUrbex (data: sierpień 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
1paaweel (data: sierpień 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Erill (data: wrzesień 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
dave761 (data: wrzesień 2013, atrakcyjnooa: duża)
AbandonedLCA (data: wrzesień 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
kox20 (data: październik 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
kox17q (data: październik 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Hanidu (data: grudzień 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
kwolas (data: grudzień 2013, atrakcyjnooa: średnia)
Decks (data: grudzień 2013, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Rumcjas (data: styczeń 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
cysia (data: styczeń 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
maramulus (data: styczeń 2014, atrakcyjnooa: duża)
sietra (data: luty 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
MsNami (data: luty 2014, atrakcyjnooa: duża)
supersonek (data: marzec 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Mizu198 (data: marzec 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
AloneWalker (data: kwiecień 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
kamol19 (data: maj 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Silverrr (data: maj 2014, atrakcyjnooa: duża)
djok13 (data: maj 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
rasluta (data: czerwiec 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Plaargath (data: czerwiec 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
arletooos (data: czerwiec 2014, atrakcyjnooa: duża)
pawjeu (data: czerwiec 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
tomkot (data: czerwiec 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
basiamsl9 (data: czerwiec 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
wronat (data: czerwiec 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Grapsei (data: lipiec 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
opzps (data: lipiec 2014, atrakcyjnooa: duża)
CreativeBoyPL (data: lipiec 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
zjadlamkota (data: sierpień 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Szorstki (data: sierpień 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
asema91 (data: sierpień 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
kinja77 (data: wrzesień 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
slonik (data: październik 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
maniakus (data: październik 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
air (data: październik 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
czarnasterna (data: październik 2014, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
adiemusek (data: styczeń 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
sucharkooo (data: luty 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Monika (data: luty 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
UEG (data: luty 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
rmysza (data: kwiecień 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
xfahig (data: czerwiec 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
misia (data: czerwiec 2015, atrakcyjnooa: duża)
poznan777 (data: lipiec 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
bycoo (data: lipiec 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
mjut (data: sierpień 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
habba (data: sierpień 2015, atrakcyjnooa: duża)
error3 (data: sierpień 2015, atrakcyjnooa: duża)
kate (data: sierpień 2015, atrakcyjnooa: duża)
paciej123 (data: wrzesień 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Urban24przez7 (data: wrzesień 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
borygo (data: wrzesień 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
bartek7000 (data: wrzesień 2015, atrakcyjnooa: duża)
nicrem (data: październik 2015, atrakcyjnooa: duża)
mickeymike (data: grudzień 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Szahasz (data: grudzień 2015, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
SzelestWiatru (data: styczeń 2016, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
LadyMakarov (data: luty 2016, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
janekkobiela (data: luty 2016, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
andrew (data: kwiecień 2016, atrakcyjnooa: duża)
farin (data: kwiecień 2016, atrakcyjnooa: duża)
janina (data: kwiecień 2016, atrakcyjnooa: duża)
Tonks (data: maj 2016, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
nicc (data: maj 2016, atrakcyjnooa: średnia)
willie (data: maj 2016, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
paradisecity696 (data: lipiec 2016, atrakcyjnooa: duża)
atlantis (data: sierpień 2016, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Ginger (data: sierpień 2016, atrakcyjnooa: duża)
devile (data: sierpień 2016, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Mikkerland (data: wrzesień 2016, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
andrzejk34 (data: październik 2016, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
Cumberdale (data: styczeń 2017, atrakcyjnooa: duża)
jesienny (data: styczeń 2017, atrakcyjnooa: średnia)
Embalmer (data: luty 2017, atrakcyjnooa: duża)
UrbexGlogau (data: marzec 2017, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
dugi44 (data: marzec 2017, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
chrupek95 (data: maj 2017, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
urbexurbex (data: maj 2017, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
aleksandrine (data: październik 2017, atrakcyjnooa: rewelacyjna)
filthix (data: listopad 2017, atrakcyjnooa: duża)

Aby oznaczya odwiedziny tego miejsca musisz sie zalogowaa

Opuszczone wg typów
domy, dworki i bloki
industrialne
kolejowe
militarne
podziemia i tunele
szpitale i obiekty medyczne
zamki i zabytki
inne
wszystkie typy

Opuszczone wg lokalizacji
dolnoslaskie
kujawsko-pomorskie
lubuskie
lodzkie
lubelskie
mazowieckie
malopolskie
opolskie
podlaskie
podkarpackie
pomorskie
slaskie
swietokrzyskie
warminsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
reszta swiata
wszystkie lokalizacje

Dodatkowe opcje
konkurs
forum dyskusyjne
ostatnio dodane miejsca
wersja mobilna strony

Forgotten.pl poleca
strony www
dołącz na FaceBook
sklep

Skontaktuj się z nami


Forgotten.pl współpracuje z:

Poszukiwacze skarbów
Poszukiwacze skarbów

Deadzone Polska Grupa Eksploracyjna
Deadzone Polska Grupa Eksploracyjna

Opuszczone Miejsca w Kielcach
Opuszczone Miejsca w Kielcach

Zobacz wszystkich

TŁUMACZENIA WARSZAWABIURO TŁUMACZEŃ DIUNA