FORGOTTEN PLACES, URBEX, URBAN EXPLORATION
  | dodaj miejsce
użytkownik   hasło   
zarejestruj się | link aktywacyjny
OPUSZCZONE MIEJSCA, URBEX, URBAN EXPLORATION

    Zapraszamy do nabycia nowych, kwadratowych przypinek. Sprawdź szczegóły >>
Sohana (numer użytkownika: 19384)

Lokalizacja: Warszawa
Liczba dodanych miejsc: 0

Liczba wyświetleń obiektów: 615

Zarejestrowany: 2015-04-08
Ostatnie logowanie: 2015-04-08

Komentarze Sohana

do Kolejowe Odolany, Warszawa
Dostęp bezproblemowy od ul. Gniewkowskiej, zaraz obok PKP Cargo. Na miejscu urzęduje jakiś bezdomny - zaraz przy wejściu znajduje się ewidentnie zamieszkały barakowóz. Dalej, przy zbiorniku wody znaleźliśmy mydło i bokserki zawieszone na płocie. W zamurowanych budynkach już pojawiły się wybite dziury. Na same zbiorniki paliwa i do ich środka wejście również jest bezproblemowe. A co do samego bunkra węglowego - szukajcie napisu-easteregga z TWD ;)

do Nieukończony Hotel, Zaręby
Ochrony brak, brama wywalona, ale budynek to sam szkielet z powybijanymi oknami. Niewykończony, trzeba uważać na szyb windy (a właściwie na dziury w podłogach, idące przez cały budynek). Sama architektura robi wrażenie, piwnice z garażem są ogromne. Obok jest mały stawik z niedziałającym wodospadem. Jednakże brak wykończenia, brak "duszy" tego miejsca ujmuje mu na atrakcyjności.

do Klub X , Ojrzanów
Nie polecam tam chodzić. W sąsiedztwie mieszka niebezpieczny człowiek, który ewidentnie ma tam z kimś na pieńku i próbuje wymierzać "sprawiedliwość" każdemu, kto wejdzie w pobliże obiektu (o ile przyuważy). Sam klub jest miejscem wyjątkowo ciekawym, ale bez tasera lepiej nie podchodzić.

do Wieża kontroli lotów , Warszawa
Klapy generalnie nie ma :) Jest za to zabite sklejką, zastawione pustakami, zasypane piachem i zalane betonem jedyne okienko na całą piwnicę. W środku ciekawe są tylko graffiti, zostało sporo gratów po bezdomnych. Urbex średni, bo nawet widoki z wierzy są słabe :/ I dużo ludzi naokoło.

do Stara Betoniarnia, Warszawa
Miejsce generalnie jest mega. Bardzo przypomina Dzicz ze Stalkera. Na każdy dach da się praktycznie wejść. Wejście do hal jest możliwe, trzeba tylko dobrze pokombinować. Na silosy też da się wejść, ale tu już jest potrzeba lina albo wysoka drabina. Nikt tego nie pilnuje, aczkolwiek na terenie są koparki, prawdopodobnie w ciągu tygodnia coś się tam dzieje. Nie mniej tabliczek ochrony czy kamer brak. Inaczej ma się sprawa po drugiej, czynnej stronie, gdzie jest parking dla tirów i jakieś zakłady. Tam już jest ochrona i chyba mają kamery. Nam natomiast żadnych problemów nie robili, jak przeszliśmy na "ich" teren po suwnicy dźwigu (która też, swoją drogą, robi niemałe wrażenie). Świetne miejsce na rooftopping, parkour czy zwykły chillout na łonie industrializmu.

do 5. Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej, Słupno
Kilka schronów i wiat, jeden budynek, zbiornik z wodą i rampa dla mobilnej radiostacji. Obiekt duży, głęboko w lesie. Brak ochrony czy kamer. Przed wejściem na drogę dojazdową wisi tabliczka informująca o zakazie biwakowania. Warto się przejść chociażby dla samego lasu. Kiedy my byliśmy, woda w zbiorniku była mocno zamarznięta, można było się trochę poślizgać. Uważajcie tylko na pewnego jegomościa-prawnika, który lubi chodzić po lesie z agresywnym, rottweilero-podobnym psem puszczonym luzem.

do Kamienica Foksal 13, Warszawa
Miejsce kompletnie spalone. Obie kamienice są w trakcie permanentnej przebudowy, część 15-stki została zburzona. Od przodu (od ul. Foksal) nic nie widać, ale od tyłu są ciężkie maszyny i robotnicy. Wszystko zabite dechami albo zamurowane. Można próbować dogadać się z budowlańcami, ale to raczej nie zadziała :/

do Piwnice oraz Browary Haberbusch i Schiele, Warszawa
Wejścia generalnie nie ma - my weszliśmy tylko i wyłącznie dzięki uprzejmości ochroniarza. Dookoła obiektu jest wysoki, metalowy płot, a wewnątrz dodatkowe ogrodzenie budowlane. Ogrodzenie to nie pozwała dostać się na obiekt, gdybyśmy chcieli tam wejść przez wykrzywioną bramę od ul. Wroniej (przez którą można za to się dostać do pobliskiej, również opuszczonej kamienicy). Sam teren mocno stracił na atrakcyjności - podziemia są zasypane, wszędzie gołe fundamenty i jedyne co stoi, to główny budynek browaru. A i on stoi tylko dla tego, bo jest wpisany na listę zabytków. Właściciel terenu czeka, aż sam się zapadnie. Wnętrze budynku robi wrażenie, na drugim bądź trzecim piętrze są teczki z papierami i sporo mebli. Nie pamiętam, czy było wyjście na dach, ale to raczej jest bez znaczenia - na dachu od razu ktoś by nas zauważył, a tego nie chcieliśmy ani my ani ochroniarz. Generalnie browary są całkowicie spalone, chyba że ktoś zrobi dziurę w tej metalowej ścianie naokoło. Sprawa z kamienicą jest otwarta - nie byliśmy tam, ale pod jedynym niezamurowanym oknem jest podstawiona euro paleta. Bardzo możliwe, że ktoś tam urzęduje.

Zdjęcia dodane przez użytkownika Sohana (20)

Zobacz zdjęcia: NASTEPNE


Zobacz zdjęcia: NASTEPNE

Sohana nie dodał jeszcze opuszczonych miejsc

Opuszczone zwiedzone miejsca przez Sohana

Kolejowe Odolany, lipiec, 2017
Nieukończony Hotel, maj, 2017
Wieża kontroli lotów , kwiecień, 2017
Stara Betoniarnia, kwiecień, 2017
5. Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej, styczeń, 2017
Szkoła dla pielęgniarek , listopad, 2016
Piwnice oraz Browary Haberbusch i Schiele, październik, 2016
Spichlerz twierdzy modlińskiej, sierpień, 2016
Fabryka odzieży Cora, lipiec, 2016
Miejsca byłego 9 dywizjonu ogniowego artylerii rakietowej OP Teresin, czerwiec, 2016
Opuszczona fabryka domów, lipiec, 2015
Warsztaty szkolne Zespołu Szkół Mechanicznych, kwiecień, 2015
Kompleks schronów, marzec, 2015
Schrony - Lager Kruszyna, marzec, 2015

Opuszczone wg typów
domy, dworki i bloki
industrialne
kolejowe
militarne
podziemia i tunele
szpitale i obiekty medyczne
zamki i zabytki
inne
wszystkie typy

Opuszczone wg lokalizacji
dolnoslaskie
kujawsko-pomorskie
lubuskie
lodzkie
lubelskie
mazowieckie
malopolskie
opolskie
podlaskie
podkarpackie
pomorskie
slaskie
swietokrzyskie
warminsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie
reszta swiata
wszystkie lokalizacje

Dodatkowe opcje
konkurs
forum dyskusyjne
ostatnio dodane miejsca
wersja mobilna strony

Forgotten.pl poleca
strony www
dołącz na FaceBook
sklep

Skontaktuj się z nami


Forgotten.pl współpracuje z:

ADDIC7ED
ADDIC7ED

Strona Pawła Koryckiego
Strona Pawła Koryckiego

POST-APO-2012
POST-APO-2012

Zobacz wszystkich

TŁUMACZENIA WARSZAWABIURO TŁUMACZEŃ DIUNA